Szczeciński Marynarz zamienił się dziś w Mikołaja. Oparta o koło sterowe masywna figura wilka morskiego z Alei Fontann z nadejściem grudnia zyskała nowy wygląd. To zapowiedź nadchodzących świąt i jarmarku bożonarodzeniowego, który w Szczecinie startuje w piątek.

To szczecińska tradycja. Marynarz, który zamienia się w Mikołaja zapowiada jarmark bożonarodzeniowy. Strój jest uszyty specjalnie dla niego - mówił reporterce RMF FM Andrzej Kus z Żeglugi Szczecińskiej.

Zdaniem mieszkańców, którzy przyglądali się ubieraniu pomnika, strój naprawdę robi wrażenie, choć niektórzy dostrzegali też mankamenty. On po prostu za sztywno stoi. Jak mają go ubrać?  - komentował jedna ze szczecinianek.  

Tegoroczny jarmark świąteczny w Szczecinie będzie obywał się w czterech miejscach: w Alei Kwiatowej, na placu imienia Pawła Adamowicza, na placu Lotników a weekendy także na Deptaku Bogusława. Będą karuzele. Po raz pierwszy w Alei Kwiatowej stanie młyńskie koło. Centrum miasta przystrojone będzie świątecznymi ozdobami, m.in. choinkami, nie zabraknie też Mikołaja.

Pomnik marynarza-sternika autorstwa Ryszarda Chachulskiego został odsłonięty w 1980 roku. W Mikołaja zmienia się od czterech lat.

Opracowanie: