Od dziś kierowcy mogą mieć problemy z parkowaniem w centrum Katowic. Wszystko dlatego, że w Strefie Kultury, niedaleko katowickiego Spodka, zamknięto jeden z dużych, bezpłatnych parkingów.

Od dzisiaj (16 maja) trudniej będzie zaparkować w centrum Katowic. Wszystko dlatego, że w Strefie Kultury, niedaleko katowickiego Spodka, zamknięto jeden z dużych i bezpłatnych parkingów.

Jak informuje reporter RMF MF Marcin Buczek utrudnienia mogą potrwać dwa i pół miesiąca. Najpierw teren parkingu zostanie wykorzystany do organizacji Światowego Forum Miejskiego. Odbędzie się ono dopiero pod koniec czerwca, ale już teraz zaczynają się tam prace przygotowawcze . 

Po zakończeniu forum natomiast, w tym samym miejscu odbędzie się festiwal muzyczny. (...) Dlatego teren ten aż do 29-go lipca będzie wyłączony z użytkowania - mówi Sandra Hajduk rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Katowicach. 

Na razie nie wiadomo, czy po tym czasie będzie można tam znowu parkować za darmo. Niewykluczone - bo są takie plany- że parking będzie już niestety płatny. 

Opracowanie: