W kopalni Zofiówka w Jastrzębiu-Zdroju ruszyła wizja lokalna. Pod ziemię zjechali tam specjaliści, aby obejrzeć miejsce, gdzie prawie dwa tygodnie temu, po wstrząsie, zginęło 10 górników.

Wizja to rutynowe postępowanie. Podczas niej oglądane jest miejsce wypadku, sprawdzane są podziemne uszkodzenia i wykonywane są zdjęcia. Zebrane informacje trafiają do specjalnej komisji, która bada przyczyny wypadku. 

Dziś, po ziemię, zjechali także policjanci, którzy zbierają dowody w tej sprawie w ramach śledztwa prowadzonego przez prokuraturę.

Komisja, która zajmie się przyczynami wypadku w kopalni Zofiówka ma zebrać się najpewniej w przyszłym tygodniu. Natomiast na jutro zaplanowano posiedzenie komisji, która zajmuje się sprawą wybuchów metanu w kopalni Pniówek.

10 ofiar wstrząsu w Zofiówce

Do tragedii w kopalni Zofiówka doszło w sobotę 23 kwietnia. W wyniku silnego wstrząsu i wypływu metanu zginęło 10 pracowników. Ostatnią ofiarę wydobyto na powierzchnię po czterech dobach akcji ratowniczej.

W ostatnich dniach odbyły się pogrzeby części śmiertelnych ofiar obu katastrof. Przyczyny i okoliczności tragedii wyjaśniają specjalne komisje powołane przez prezesa Wyższego Urzędu Górniczego, a także prokuratura.