To fatalny dzień na drogach w Śląskiem. W ostatnich godzinach w wypadkach zginęły tam 3 osoby: kierowca i dwoje pieszych.

Wypadek na A1

Na autostradzie A1 za węzłem Sośnica, w stronę Rybnika zderzyły się dwa auta osobowe i ciężarówka. 

Około 1800 metrów przed zjazdem na Knurów, najprawdopodobniej przy zmianie pasa ruchu, rumuńska ciężarówka zderzyła się z samochodem osobowym. Fiat, kierowany przez kobietę, przewrócił się na bok i zatrzymał na poboczu. Kierująca została przewieziona do szpitala, ale nie odniosła poważniejszych obrażeń. 

Chwilę później w tę samą ciężarówkę uderzył kierowca hyundaia. Samochód odbił i wjechał tuż przed tira jadącego lewym pasem. W tym wypadku w wyniku doznanych obrażeń zginął 30-latek.  

Z kolei w Katowicach na osiedlu Tysiąclecia zginęła kobieta śmiertelnie potrącona przez ciężarówkę. Kierowca wtedy cofał i najprawdopodobniej nie zauważył pieszej.

Tragedia w Knurowie

Trzeci śmiertelny wypadek był w Knurowie. Tam kierowca samochodu dostawczego skręcając na skrzyżowaniu śmiertelnie potrącił 83-letnią kobietę na przejściu dla pieszych. Na miejsce skierowany został helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, niestety seniorki nie udało się uratować.

Zdarzenie na A4

Rano przez kilka godzin zablokowana była autostrada A4 między Zabrzem i Gliwicami. Zderzyły się tam dwa samochody, 3 osoby poszkodowane zostały zabrane do szpitala.

W sumie w Śląskiem od północy doszło do 8 wypadków i 60 kolizji.

Opracowanie: