Tworzą hip-hop i pochodzą z Tarnowskich Gór w woj. śląskim. Poznajcie duet "2StronaEkranu", czyli Adama Karasia i Fabiana Kupskiego.

Tarnowskie Góry to około 60-tysięczne miasto w północnej części województwa śląskiego. Stamtąd pochodzi hip-hopowy duet "2StronaEkranu". Od kilku lat publikują tworzoną przez siebie muzykę.

Od czego się zaczęło?

Nasza poważna przygoda z muzyką zaczęła się pod koniec 2017 roku, gdy ruszyliśmy w trasę koncertową po całej Polsce. Supportowaliśmy najważniejsze postaci na polskiej scenie rapowej, między innymi Palucha, Kękę czy Guziora - wspominają Adam Karaś "Ryba" i Fabian Kupski "Qper".

Jak dodają, "praktycznie od pierwszych koncertów czuliśmy mega pozytywny feedback słuchaczy, ogromny nacisk kładziemy na interakcję z publiką, która bierze czynny udział w naszych występach, przez co zaciera się granica między artystą a słuchaczem". Może dlatego publika tak dobrze się bawi gdy wychodzimy na scenę - podkreślają.

W 2019 roku duet wydał swoją pierwszą płytę pt. "Fajnie Two". Spotkaliśmy się z bardzo ciepłym odbiorem nowego materiału, na koncertach jak i w internecie, a to tylko wzmogło nasz apetyt muzyczny - wspominają członkowie "2StronyEkranu".

Ich dalsze plany pokrzyżowała pandemia, choć - jak podkreślają - "nie osiedli na laurach" i "postanowili wykorzystać ten czas na nagrywanie nowego materiału".

Spotkania i nagrania

Adam Karaś i Fabian Kupski angażują się również w działalność społeczną. Pomagają podopiecznym Ośrodka Leczniczo-Rehabilitacyjnego "Pałac Kamieniec" (gmina Zbrosławice, powiat tarnogórski). Jak mówiła prezes placówki Anna Somiak w lutowym wywiadzie udzielonym Martynie Urban dla portalu tarnowskiegory.info, w placówce są "talenty muzyczne".

Przykładem jest dwójka chłopców, która dzięki współpracy z tarnogórskim duetem rapowym - 2Stroną Ekranu mają możliwość realizacji swoich marzeń. Dzięki muzykom chłopcy napisali swoje utwory i mieli szansę nagrać je w prawdziwym studiu muzycznym - mówiła Anna Somiak.

Jak podkreślają członkowie duetu "jesteśmy w tym momencie kariery, gdy powoli odsłaniamy karty". Do sieci - tylko w tym roku - trafiły , do sieci w ciągu ostatniego miesiąca trafiły utwory: "Jedna Noc", "Peaky Blinders", "Miłości Pieśń" oraz "Mrok".