5 nastolatek pobiło swoją koleżankę w Parku Cegielnia w Żorach. Policjanci ustalili, że podłożem całego zajścia był spór o relację poszkodowanej nastolatki z chłopakiem. Teraz młodym napastniczkom grożą surowe konsekwencje.

Informację o pobiciu 15-latki przekazali policji jej rodzice. Jak relacjonowali, ich córka została pobita przez grupę rówieśniczek w Parku Cegielnia, a przyczyną całego zajścia miała być jej rozmowa z chłopakiem.

Pięć nastolatek zwabiło dziewczynę w ustronne miejsce pod pretekstem wyjaśnienia sprawy jej relacji z chłopakiem. Na miejscu nakazały klęknąć na ziemi i zaczęły ją bić i poniżać. Napadnięta doznała powierzchownych obrażeń i krwawienia z okolic ucha.

W trakcie zdarzenia jedna z uczestniczek zajścia skradła poszkodowanej e-papierosa. Gdy w obronie dręczonej nastolatki stanął chłopak, który zauważył całe zajście, napastniczki i jemu zagroziły pobiciem.

Za popełnione czyny nastolatkom grożą surowe konsekwencje, do umieszczenia w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym włącznie, o czym w najbliższym czasie zdecyduje sąd rodzinny.

Policja apeluje do rodziców

Pamiętajmy, że hejt rodzi hejt, a na agresję nie może być przyzwolenia. Rodzice powinni obserwować i rozmawiać ze swoimi dziećmi. Nie powinno się lekceważyć ich problemów - przypominają funkcjonariusze.

Zgodnie z ustawą o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, e-papierosy podlegają wielu obostrzeniom prawnym. Mogą je kupować wyłącznie osoby, które ukończyły 18 lat.