​Punkt pomocy obywatelom Ukrainy, który od początku wojny działa na dworcu PKP w Rzeszowie, od 4 czerwca zostanie przeniesiony na pobliską ul. Grottgera 22. Zmiana lokalizacji jest konieczna ze względu na trwającą modernizację budynku dworca.

Od końca kwietnia zamknięty jest plac Dworcowy, w tym m.in. parking przed dworcem PKP. Jest to związane z budową Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego (RCK). 

Od wybuchu wojny w Ukrainie punkt działał na dworcu PKP. Z powodu przebudowy budynku oraz placu i ulic w jego rejonie trzeba było go jednak przenieść - poinformował Bartosz Gubernat z kancelarii prezydenta Rzeszowa. 

Pomieszczenia na ten cel udostępnił przy ul. Grottgera 22 Zarząd Transportu Miejskiego (ZTM) w Rzeszowie, który w tej kamienicy prowadzi jeden z kilku Punktów Obsługi Podróżnych. 

W punkcie pomocy obywatele Ukrainy będą mogli uzyskać najważniejsze informacje na temat aktualnej sytuacji w Ukrainie oraz w Polsce, a także gdzie i jak poszukiwać pomocy w naszym kraju - wyjaśnił Gubernat. 

Zmiany dla pasażerów komunikacji miejskiej

Od 4 czerwca sprawy związane z ZTM, takie jak m.in.: zakup biletów, wyrobienie Rzeszowskiej Karty Miejskiej i zapisanie na niej uprawnień do bezpłatnych i ulgowych przejazdów, opłata za mandat za jazdę bez ważnego biletu, czy złożenie reklamacji pasażerowie będą mogli załatwiać w sąsiednich Punktach Obsługi Podróżnych (POP). Najbliższe znajdują się na dworcu lokalnym przy ulicy Towarnickiego, przy ul. Lisa Kuli 20 oraz na parterze biurowca przy ul. Targowej 1.

ZTM przypomina ponadto, że pasażerowie mają możliwość korzystania z systemu płatności zbliżeniowych w kasownikach za pomocą karty płatniczej, telefonu lub zegarka, bez konieczności posiadania papierowego biletu, czy też Rzeszowskiej Karty Miejskiej - przypomniał Gubernat. 

Dodał, że bilety są dostępne także w sklepie internetowym ebilet.erzeszow.pl i w biletomatach na przystankach oraz w autobusach.