Wczoraj przed południem karetka pogotowia pojechała do jednego z domów w dzielnicy Polanka w Krośnie. Osoby, które wezwały pomoc u lekarza wyczuły woń alkoholu i wezwały policję. Okazało się, że 47-latek miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Niemal 2 promile alkoholu w organizmie miał lekarz, który przyjechał karetką do chorego w Krośnie

Rodzina pacjenta wezwała policję, która stwierdziła, że medyk jest nietrzeźwy. Dyrekcja Pogotowia Ratunkowego w Krośnie natychmiast odsunęła go od dalszych czynności, a jak poinformowała dyrektor Joanna Bukowczyk - dzisiaj podjęła decyzję o zakończeniu współpracy z lekarzem. 

Jak dowiedział się reporter RMF FM - to nie był pierwszy wyjazd tego lekarza do chorego. Nie ma jednak pewności, czy 47-latek wcześniej także pracował pod wpływem alkoholu. 

Jeżeli okaże się, że naraził na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia pacjentów, grozi mu do pięciu lat więzienia. Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.
Opracowanie: