Policjanci z Czerwonaka ustalili i zatrzymali sprawcę dewastacji kościoła w Koziegłowach – poinformował kom. Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji. 41-letni mężczyzna usłyszał zarzuty obrazy uczuć religijnych, zniszczenia mienia oraz kradzieży lichtarzy.

Do dewastacji kościoła w podpoznańskich Koziegłowach doszło pod koniec stycznia. Jak informowała wówczas policja, nieznany sprawca wszedł do kościoła bocznym wejściem, następnie poprzewracał figury i wyposażenie wewnątrz kościoła. Lokalne media podawały, że sprawca utopił figurkę Jezusa w chrzcielnicy, poprzewracał świece, zniszczył święte obrazy i witraże.

W środę kom. Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji poinformował, że policjantom udało się zatrzymać sprawcę dewastacji.

Policjanci z Czerwonaka ustalili i zatrzymali sprawcę. To 41-letni mieszkaniec gminy Czerwonak - powiedział. Dodał, że do zatrzymania mężczyzny doszło w poniedziałek.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty dotyczące obrazy uczuć religijnych, zniszczenia mienia oraz kradzieży lichtarzy - dodał. Wskazał, że skradzionych przedmiotów jeszcze nie udało się odzyskać.

Święcichowski podkreślił, że mężczyzna nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Grozi mu do 5 lat więzienia; został objęty dozorem policyjnym - zaznaczył Święcichowski.