Samolot szkolno-treningowy TS-11 Iskra F o numerze bocznym 1706 trafił do zbiorów Pilskiego Muzeum Wojskowego. "Dla nas to wyjątkowy samolot ponieważ, jest związany z historią Piły i naszego lotniska. Iskra służyła w 6 pułku lotnictwa myśliwsko - bombowego" - podkreśla dyrektor muzeum Przemysław Olszyński.

Iskra, wyprodukowana w 1977 roku, służyła w pilskim pułku od 29 czerwca 1984 do 5 stycznia 1985 roku.

W roku 2008 ten właśnie samolot został zaprezentowany przez Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach w wersji zmodernizowanej. Chodziło o dostosowanie tych maszyn do szkolenia pilotów F-16, ale ostatecznie wybrano ofertę zagraniczną i nie podjęto modernizacji krajowych Iskier.

Cenne jest to, że samoloty szkolno-treningowe TS-11 Iskra to całkowicie polska konstrukcja, która zapisała się w historii polskich skrzydeł, przez 60 lat eksploatacji wybaczając wiele błędów młodym pilotom przez 60 lat eksploatacji - podkreśla Przemysław Olszyński. 

Iskra F została przekazana do Pilskiego Muzeum Wojskowego przez Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych. Zwiedzający będą mogli oglądać samolot podczas imprez plenerowych.