Szeroko pojęta edukacja o roli drewna w życiu ludzi - to główny cel nowego miejsca na mapie Wielkopolski. W podpoznańskim Nadleśnictwie Babki powstało Centrum Edukacji i Promocji Drewna.

Centrum Edukacji i Promocji Drewna to otwarty niedawno obiekt, w którym leśnicy będą edukować mieszkańców o roli drewna w codziennym życiu. Budynek wykonano w całości z drewna z zastosowaniem najnowszych technologii w dziedzinie efektywności energetycznej. Wykorzystano ekologiczne rozwiązania m.in. zamontowano panele fotowoltaiczne, pompę ciepła oraz rekuperację.

Cytat

Dotychczas poznaniacy po północnej stronie Poznania mieszkańcy chętnie korzystali z ośrodków edukacji leśnej Nadleśnictwa Łopuchówko, z kolei po przeciwnej stronie miasta takiego miejsca dotąd brakowało. Widzimy jak dynamicznie, rozwija się ta część aglomeracji poznańskiej, stąd zgłosiliśmy projekt utworzenia centrum i otrzymaliśmy ponad 1 mln 200 tys. zł dotacji (85% kosztu budowy) ze środków Unii Europejskiej. Celem budowy obiektu było umożliwienie prowadzenia działalności edukacyjnej w zakresie promocji drewna
mówi Robert Okińczyc Nadleśniczy Nadleśnictwa Babki.

Sala ekspozycyjna wyposażona została w zestaw urządzeń do mappingu przedstawiające warstwy lasu. Znajdują się tam też dwa kioski multimedialne dostosowane dla osób z dysfunkcją wzroku lub słuchu.

Co wnosi powstanie takiego miejsca?

Celem centrum będzie prowadzenie szeroko pojętej edukacji o roli drewna w życiu człowieka. Planowane są zajęcia warsztatowe dla dzieci i młodzieży z wykorzystaniem tego wyjątkowego surowca. Budynek oraz pomoce dydaktyczne zostały dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami - informuje Tomasz Maćkowiak, rzecznik prasowy RDLP w Poznaniu.