Arkadiusz Fajok został nowym prezydentem Inowrocławia. Z danych Państwowej Komisji Wyborczej wynika, że ten bezpartyjny kandydat w II turze wyborów samorządowych zdobył 57 proc. głosów. Jego konkurent, pełniący obowiązki prezydenta miasta Wojciech Piniewski uzyskał 43 proc. poparcia.

Państwowa Komisja Wyborcza przekazała, że na Arkadiusza Fajoka głosowało w niedzielę 12 488 wyborców, a na Wojciecha Piniewskiego - 9422 inowrocławian.

Frekwencja w II turze wyborów samorządowych w Inowrocławiu wyniosła 42,06 proc.

I turę wyborów, w której startowało sześcioro kandydatów, wygrał Piniewski z poparciem 36,29 proc. Na Fajoka głosowało 22,43 proc. wyborców.

Kim jest Arkadiusz Fajok?

44-letni Arkadiusz Fajok, nowy prezydent Inowrocławia, jest bezpartyjny.

Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Poznaniu, skończył też studia podyplomowe z zakresu oligofrenopedagogiki, zarządzania oświatą oraz wczesnego wspomagania rozwoju dziecka z elementami integracji sensorycznej.

Jest nauczycielem w zespole szkół w Inowrocławiu, gdzie zajmuje się edukacją dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami. Na co dzień prowadzi też szkołę nauki jazdy.

W wyborach na prezydenta tego liczącego 75 tys. mieszkańców miasta startował jako kandydat niezależny, z własnego komitetu wyborczego (KWW Arkadiusza Fajoka Łączy Nas Inowrocław).

Z kolei Wojciech Piniewski był kandydatem Koalicji Obywatelskiej. Poparli go m.in. były włodarz, a obecny senator Ryszard Brejza i jego syn, Krzysztof Brejza.