O krok od tragedii w Chełmie. Kierowca przejechał przez przejście dla pieszych w momencie, gdy znajdowały się na nim cztery osoby, w tym dwoje dzieci. 29-latek został ukarany mandatem w kwocie 1,5 tysięcy złotych. Dostał także 15 punktów karnych.

Do zdarzenia doszło pod koniec lutego na ruchliwej ulicy Rejowieckiej w Chełmie. Kierowca samochodu marki Volvo przejechał przez przejście dla pieszych w momencie, gdy na pasach znajdowała się czwórka pieszych, w tym dwoje małych dzieci.

O grożącym pieszym niebezpieczeństwie ostrzegł ich sygnałem dźwiękowym inny kierowca, który wcześniej się tam zatrzymał.

Nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy volvo zarejestrował świadek zdarzenia, a nagranie zostało przesłane na skrzynkę mailową "Stop Agresji na drodze" , skąd dalej trafiło w ręce chełmskich policjantów.

Funkcjonariusze ustalili kierowcę. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec powiatu chełmskiego.

Mężczyzna został przesłuchany w charakterze sprawcy wykroczenia drogowego. Nie kwestionował swojej winy. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 1,5 tys. zł, a na jego konto "wpadło" 15 punktów karnych.