Kierujący autem osobowym na łuku drogi w miejscowości Uhrusk (Lubelskie) stracił panowanie nad pojazdem. Wjechał w ogrodzenie cmentarza i uszkodził 4 nagrobki. 54-latkowi nic się nie stało.

W sobotę po południu w Uhrusku (Lubelskie) doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia. Kierujący samochodem osobowym na łuku zjechał z drogi i uderzył w ogrodzenie cmentarza, niszcząc około 50 metrów przęseł. Uszkodził również cztery nagrobki.


Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 54-latek z gminy Sławatycze nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Mężczyzna nie wpadł jednak na pomysł, aby o zdarzeniu poinformować policję. Na szczęście funkcjonariuszy zawiadomił świadek.  

Kierowcy nic się nie stało. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy. Za spowodowanie zdarzenia odpowie po wyjaśnieniu wszystkich okoliczności.

Policja apeluje do kierowców o ostrożną jazdę. Zmienna aura, w tym opady deszczu powodują, że warunki na drodze są dużo trudniejsze, dlatego kierowcy powinni dostosować prędkość i technikę jazdy do aktualnej sytuacji na drodze.