Policjanci w rawskiej komendy zatrzymali dwie osoby, które wykorzystując chwilową nieuwagę weszli na prywatną imprezę i z damskiej torebki ukradli ponad 700 zł. Jeden z nich próbował przekupić policjantów. 15-latek odpowie przed sądem do spraw nieletnich, a 24-latek spędzi najbliższe 3 miesiące w areszcie.

Do zdarzenia doszło 7 maja na terenie powiatu rawskiego. Na jedną z prywatnych imprez weszło dwóch mężczyzn, którzy wykorzystując chwilową nieuwagę bawiących się gości z damskiej torebki zabrali ponad 700 złotych. 

Kiedy uczestnicy zabawy zauważyli ,,nieproszonych gości” natychmiast ogłosili alarm. 

15-latka złapał przejeżdżający świadek, drugiego zatrzymali policjanci. 24-latek początkowo twierdził, że nie ma nic wspólnego z kradzieżą, ale kiedy funkcjonariusze znaleźli schowane przy nim pieniądze, przyznał się. Twierdził, że wypił zbyt dużo  alkoholu i dlatego nie panował nad sobą. W organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu. Podczas zatrzymania, proponował mundurowym pieniądze w zamian za wypuszczenie na wolność. 

15-latek odpowie przed sądem do spraw nieletnich, a drugiemu mężczyźnie za kradzież i usiłowanie przekupienia policjanta grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności

24-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.