Ponad 15 kilogramów narkotyków i półprodukty, z których można by wytworzyć kolejnych kilkadziesiąt kilogramów substancji psychotropowych przejęli podczas wspólnej akcji w Łódzkiem policjanci z Rawy Mazowieckiej, Radomia i Żyrardowa. Zatrzymani zostali dwaj mężczyźni.

Policjanci weszli na teren posesji w gminie Kowiesy. Wyjeżdżał z niej akurat 23-latek podejrzany o prowadzenie przestępczego procederu. Mężczyzna nie zatrzymał się na polecenie funkcjonariuszy i podczas ucieczki wyrzucał przez okno samochodu przedmioty, wykorzystywane do produkcji narkotyków. Po krótkim pościgu został zatrzymany.

Na posesji policjanci zastali 27-letniego mieszkańca Grodziska Mazowieckiego. Podczas przeszukania i oględzin ustalono, że dom był przygotowany do produkcji narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli tam substancje w stanie stałym oraz ciekłym. Wstępne badanie potwierdziło, że jest to amfetamina.

W sumie policjanci przejęli ponad 15 kilogramów gotowych narkotyków oraz półprodukty, z których można było wytworzyć nawet kilkadziesiąt kilogramów substancji psychotropowych

Po decyzji sądu 23-latek został tymczasowo aresztowany, a 27-latek pozostaje pod policyjnym dozorem i ma  zakaz opuszczania kraju. Mężczyznom grozi kara do 20 lat pozbawienia wolności.