Do wypadku doszło wczoraj ok. godz. 15 na budowie drogi przy ul. Aleksandrowskiej w Łodzi. Teren budowy był wyłączony w ruchu.
Zamiast ruszyć do przodu, walec cofnął i najechał na stojącego tam pracownika. Następnie pojazd uderzył jeszcze w koparkę - poinformował prok. Kopania. Obrażenia nóg, które odniósł pracownik budowy, są bardzo poważne - dodał rzecznik łódzkiej prokuratury.
Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa Łódź-Bałuty. Na miejscu wypadku byli już także pracownicy Państwowej Inspekcji Pracy, którzy sprawdzają warunki panujące na budowie.
Potrącony przez walec mężczyzna ma 32 lata. Teraz przebywa w szpitalu. Zarówno on, jak i operator walca, byli trzeźwi.