Wakacje w Łodzi pod znakiem remontów drogowych. Dzisiaj (25 lipca) prace ruszyły na ulicy Tatrzańskiej. Za tydzień rozpocznie się drugi etap przebudowy ul. Przybyszewskiego. Drogowcy sukcesywnie oddają do użytku wyremontowane ulice. Zobaczcie, gdzie i kiedy zaplanowano kolejne remonty.

Ostatni tydzień lipca to początek nowych zadań drogowych w Łodzi. Właśnie dziś ruszyły prace przy modernizacji ulicy Tatrzańskiej. Nowy asfalt pojawi się na odcinku pomiędzy ul. Milionową a ul. Przybyszewskiego. 

To oznacza zmiany w organizacji ruchu. Podczas prac możliwy będzie przejazd w jednym kierunku od ul. Przybyszewskiego w stronę ul. Milionowej. Objeżdżając utrudnienia, najlepiej pojechać wyremontowanym już odcinkiem al. Rydza-Śmigłego. 

Kolejne remonty od sierpnia

Dokładnie za tydzień, 1. sierpnia zacznie się inna duża inwestycja. Ruszy drugi etap przebudowy ul. Przybyszewskiego. Placem budowy stanie się odcinek od pl. Reymonta do ul. Grabowej. 

Cieżki sprzęt usunie stary asfalt i infrastrukturę, a w kolejnym etapie planowany jest remont sieci, budowa nowego torowiska, jezdni i chodników. 

Także 1 sierpnia zacznie się przebudowa ulicy Rewolucji 1905 r. Ten remont potrwa dwa lata. Prace będą prowadzone na odcinku od skrzyżowania z ul. Kilińskiego do pl. Pokoju. Nowa nawierzchnia zostanie położona na całej długości.