Od 13 sierpnia zmieni się organizacja ruchu na ul. Pachońskiego, na odcinku od Zielińskiej do skrzyżowania Siewna – Mackiewicza. Częściowo nieprzejezdna ma być Mackiewicza, a jeden kierunek wprowadzony zostanie na Białoprądnickiej. Inaczej pojadą autobusy MPK.

Kierowcy znowu będą mieli trudniej na północy Krakowa. Z powodu budowy trasy tramwajowej do Górki Narodowej zmieni się organizacja ruchu w rejonie ulic Mackiewicza i Białoprądnickiej. 

Ul. Pachońskiego stanie się w końcu dwukierunkowa. 

W ramach kolejnego etapu prac ruch dwukierunkowy zostanie dopuszczony na ul. Pachońskiego – na odcinku od Zielińskiej do skrzyżowania z ul. Siewną. Kierowcy będą więc mogli korzystać z nowo wybudowanej infrastruktury: jezdni i mostu nad Białuchą. 

Ruch dwukierunkowy wraca także na ul. Siewną – na odcinku od skrzyżowania z ul. Mackiewicza w kierunku ul. Dożynkowej.

I to tyle dobrych informacji. 

Z powodu budowy torowiska na skrzyżowaniu ul. Siewnej, Pachońskiego i Mackiewicza konieczne będzie zamknięcie dla ruchu kołowego wlotu w ul. Mackiewicza. Możliwy będzie natomiast wjazd w ul. Mackiewicza od strony Opolskiej i dojazd do osiedli mieszkaniowych oraz  sklepów położonych przed skrzyżowaniem z Pachońskiego.

W ramach tras objazdowych, kierowcy będą mieli do dyspozycji otwartą w dwóch kierunkach ulicę Pachońskiego, a dojazd do ul. Opolskiej i z powrotem poprowadzony będzie ul. Pachońskiego i Wyki. 

Wprowadzony zostanie też ruch jednokierunkowy na ul. Białoprądnickiej – na odcinku od ul. Pleszowskiej w kierunku ul. Górnickiego. Ma to związek z wytyczeniem tras zastępczych dla komunikacji autobusowej na czas zamknięcia wlotu w ul. Mackiewicza.

Autobusy pojadą po ul. Jabłonnej, która czasowo stanie się dwukierunkowa. 

Z kolei na ul. Siewnej w kierunku al. 29 Listopada ruch poprowadzony będzie nowym fragmentem jezdni.

Taka organizacja ruchu potrwa przez najbliższe tygodnie.

Urzędnicy Zarządu Inwestycji Miejskich obecnie rysują mapki, które pokażą dokładnie jak zmieni się organizacja ruchu w rejonie ul. Mackiewicza. Jak tylko się pojawią, znajdziecie je także na naszej stronie.