Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 19 i 25-lat, którzy dokonali rozboju na 15-latku. Zabrali mu pieniądze, telefon komórkowy i słuchawki. Podejrzani usłyszeli już zarzuty. Obaj, decyzją sądu trafili na 3 miesiące do aresztu.

Do zdarzenia doszło w środę (08.06 ) około godziny 10.00, na jednej z olkuskich ulic. 25-latek zmusił 15-latka, aby wszedł do samochodu, w którym  siedział 19-letni pasażer. Następnie mężczyzna wsiadł za kierownicę i ruszył autem. 

Napastnicy  wozili samochodem nastolatka i grozili mu nożem i maczetą, żądając  pieniędzy. Wykorzystując to, że chłopak nie mógł wysiąść, zabrali mu 10 złotych, telefon oraz słuchawki. Przestraszonego nastolatka wypuścili z samochodu w  Kluczach. Sprawę na policję zgłosiła matka chłopca. 

Funkcjonariusze ustalili, że dwaj napastnicy to mieszkańcy powiatu będzińskiego.  25-latek, który kierował fiatem miał orzeczony przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązywał do roku 2025,  a w czasie zatrzymania miał przy sobie amfetaminę. 

Z kolei u 19-latka w miejscu zamieszkania, policjanci znaleźli narkotyki: mefedron, amfetaminę oraz marihuanę.

Obaj usłyszeli zarzuty m.in. rozboju, groźby i  posiadania narkotyków. Dodatkowo 25-latek usłyszał zarzut niestosowania się do decyzji sądu o zakazie prowadzenia pojazdów mechanicznych. 

Mężczyźni trafili na 3 miesiące do aresztu.