Do piątku trwa przetarg w sprawie nowego parku, który ma powstać w Bronowicach. Utworzenie parku rzecznego Tetmajera ma na celu zagospodarowanie zielonych terenów wzdłuż Strugi Bronowickiej, czyli wzdłuż ul. Tetmajera od parkingu aż po zbiornik wodny Pasternik i teren leśny graniczący z uroczyskiem w Rząsce.

W Bronowicach, na północy Krakowa ma powstać park rzeczny Tetmajera. To kolejne miejsce, gdzie mieszkańcy będą mogli odpocząć wśród zieleni. W parku znajdą się między innymi  stoły do piknikowania, strefa relaksu z ławkami czy przestrzeń edukacyjna w części leśnej.

Wszystko wzbogacone zostanie o zieleń – nasadzonych zostanie blisko 5,5 tys. roślin. Pojawią się malwy, piwonie czy rudbekie, które  przywiodą na myśl dawne bronowickie chaty. 

Miejsce rekreacji wyznaczać będą również białe płotki z niebieskimi elementami – pejzaż nawiązujący do tożsamości miejsca.

Do piątku, 16 września, trwa przetarg dotyczący utworzenia parku rzecznego Tetmajera. Po jego pozytywnym rozstrzygnięciu będzie można rozpocząć prace w terenie.

Inwestycja uzyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład w kwocie 5 mln zł.