Polskie łyżwiarki szybkie zajęły drugie miejsce w wyścigu drużynowym w zawodach Pucharu Świata w Berlinie. O 4,11 przegrały z Holenderkami.

Biało-czerwone, które na inaugurację cyklu w Obihiro uplasowały się tej konkurencji na piątej pozycji, startowały w składzie: Luiza Złotkowska (Sparta Grodzisk Mazowiecki), Katarzyna Woźniak, Angelika Fudalej (obie AZS AWF Katowice) i Aleksandra Goss (WTŁ Stegny Warszawa).

To trzecie miejsce na podium polskich panczenistów w berlińskich zawodach. W piątek najszybszy na 500 m był Artur Waś, a zwycięstwo odniosła też męska drużyna.

W rywalizacji na 5000 m mężczyzn ósme miejsce zajął w sobotę Jan Szymański (AZS AWF Poznań), a dziewiąty na 1000 m był Konrad Niedźwiedzki (AZS AWF Katowice).