Tysiące pluszowych misiów szybujących w stronę tafli lodowiska zobaczą w najbliższym czasie kibice hokeja w sześciu polskich miastach. To Teddy Bear Toss - akcja charytatywna rodem zza Oceanu, organizowana z myślą o dzieciach w trudnej sytuacji. Pluszaki, przyniesione przez kibiców na mecze Polskiej Hokej Ligi, trafią w ręce maluchów w szpitalach dziecięcych, domach dziecka i ogniskach wychowawczych.

Idea Teddy Bear Toss narodziła się w Ameryce Północnej. Kibice proszeni są o przyniesienie na mecz pluszowych maskotek. Kiedy drużyna gospodarzy strzela pierwszego gola, misie lecą na taflę. Później przekazywane są dzieciom.

W najbliższych dniach akcja organizowana będzie podczas meczów Polskiej Hokej Ligi:

5 grudnia, 18:30, Kraków: Comarch Cracovia - Ciarko PBS Bank KH Sanok

5 grudnia, 18:30, Oświęcim: Unia Oświęcim - GKS Tychy

7 grudnia, 18:00, Tychy: GKS Tychy - Comarch Cracovia

7 grudnia, 18:00, Jastrzębie-Zdrój: JKH GKS Jastrzębie - Unia Oświęcim

12 grudnia, 18:00, Sanok: Ciarko PBS Bank KH Sanok - MMKS Podhale Nowy Targ

14 grudnia, 18:00, Nowy Targ: MMKS Podhale Nowy Targ - GKS Tychy


WAŻNE!

Jeśli zamierzacie wybrać się na któryś z tych meczów z pluszakiem, pamiętajcie, by owinąć go folią albo zapakować do foliowego woreczka - w przeciwnym razie maskotki mogą się zamoczyć lub pobrudzić.

"Można dać trochę radości dzieciom, które nie mają w życiu łatwo"

To wspaniały pomysł, można dać trochę radości dzieciom, które nie mają w życiu tak łatwo jak my - podkreśla w rozmowie z RMF FM kapitan Cracovii Patryk Noworyta. W ubiegłym roku na lodowisku przy Siedleckiego zebrano setki maskotek, wypełniły ponad 50 wielkich worków. Mam nadzieję, że w tym roku kibice również dopiszą i maskotek będzie jeszcze więcej. To będzie taki mecz na szczycie, będzie dużo walki, dużo bramek - obiecuje.

Dawno temu, kiedy byłem jeszcze juniorem, graliśmy w Indianie. Na mecz przyszło około 18 tysięcy ludzi, więc zebranie misiów z lodu zajęło dobre pół godziny. Ale robi się to dla dzieci, cel jest szczytny, a zabawę mają wszyscy - wspomina w rozmowie z nami amerykański napastnik Cracovii Dennis McCauley.

Do kogo trafią pluszaki?

Maskotki zebrane podczas dzisiejszego meczu Cracovii z Sanokiem trafią w ręce dzieci z oddziałów chirurgii Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu. Każdy kibic, który przy kasie pojawi się z pluszakiem, zapłaci za bilet na mecz symboliczną złotówkę.

Zabawki, które zostaną zebrane z lodu podczas meczu Unii Oświęcim z GKS-em Tychy, powędrują do maluchów z oświęcimskiego Domu Dziecka, Wioski Dziecięcej w Rajsku, Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu i osiedlowych świetlic.

W Tychach podczas ubiegłorocznej edycji akcji na taflę lodowiska poszybowało ponad 2000 misiów. Każdy kibic, który przyszedł na mecz z pluszakiem, zapłacił za bilet jedynie 5 złotych - i podobnie będzie w najbliższą niedzielę. A maskotki, zebrane podczas meczu GKS-u z Cracovią, trafią do podopiecznych Fundacji Cicha Nadzieja, która działa przy Szpitalu Miejskim w Tychach, i do tyskiego oddziału Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej.

Również w niedzielę akcja Teddy Bear Toss zorganizowana zostanie podczas spotkania JKH GKS-u Jastrzębie z Unią Oświęcim, a z Jastoru przyniesione przez kibiców misie trafią do Zespołu Ognisk Wychowawczych przy ul. Opolskiej w Jastrzębiu-Zdroju i Szpitala Dziecięcego im. Janusza Korczaka.

W Sanoku w poprzednim sezonie zebrano ponad 1100 maskotek. Czy w tym roku uda się poprawić ten wynik, przekonamy się w piątek, 12 grudnia, w czasie meczu Ciarko z Podhalem Nowy Targ. Podarowane przez kibiców pluszaki zostaną później przekazane podopiecznym fundacji Czas Nadziei i pacjentom oddziału dziecięcego sanockiego szpitala.

Dwa dni później to nowotarżanie będą gościć Teddy Bear Toss na swoim lodowisku. Maskotki, które pofruną na taflę w czasie meczu Podhala z GKS-em Tychy, powędrują do maluchów z oddziału pediatrycznego nowotarskiego Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego.

Zobaczcie, jak wyglądały poprzednie edycje Teddy Bear Toss na polskich lodowiskach i akcje za Oceanem: