Zima sparaliżowała południowe i centralne regiony Polski. Tutaj publikujemy informacje o utrudnieniach na drogach nadsyłane przez Was na Gorącą Linię RMF FM.

Informacje, zdjęcia i filmy możesz przysyłać na Gorącą Linię: SMS/MMS: 600 700 800, e-mail: fakty@rmf.fm lub za pomocą formularza na stronie www.

20.40 Krajowa "8" między Piotrkowem Trybunalskim i Bełchatowem w miejscowości Gomulin. Droga jest w złym stanie - praktycznie cała pokryta śniegiem, ale ruch odbywa się w obu kierunkach. Samochody jadą jednak z minimalną prędkością - napisał Emil.

20.18 Powrót do domu w Warszawie zajmuje dzisiaj nawet kilka godzin. Posłuchaj relacji Mariusza Piekarskiego.20.02 Na DK 53 Olsztyn - Szczytno (woj. warmińsko-mazurskie) doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, 1 osoba została ranna. Wprowadzono ruch wahadłowy. Utrudnienia potrwają około godziny.

19.55 W miejscowości Żyrardów DK 50 jest zablokowana w kierunku Mszczonowa. Tiry stoją na wiadukcie i nie mogą podjechać. Samochody stoją już ponad godzinę. Korek ciągnie się około 30 km do miejscowości Sochaczew - napisał Rafał

19.34 Tak wygląda ulica Sikorskiego (DK 19) w Lublinie. Prawy pas w kierunku Kraśnika jest wyłączony z ruchu, ponieważ blokują go tiry - napisał hanys99 i wysłał zdjęcie.

19.21 Na trasie Inowrocław - Toruń nie widać żadnego pługu więc moje pytanie brzmi: gdzie są nasi kochani drogowcy? - Adam.

19.11 Kilkadziesiąt osób, które czekają na międzynarodowe autobusy, utknęło na dworcu w Łodzi. Rozmawiała z nimi dziennikarka RMF FM Agnieszka Wyderka.19.07 W miejscowości Myszowate w województwie warmińsko-mazurskim na DK 63 wprowadzono ruch wahadłowy.

19.02 Autostrada A4 z Wrocławia do Legnicy, która była zablokowana po wypadku w okolicy miejscowości Wądroże jest już przejezdna.

18:51 Warszawa: zjazd na Piastów to koszmar. Korek od parkingu na Tesco i tak przez prawie całe miasto. Za wiaduktem na rondzie zastój, potem dalej powoli, ale się jedzie - informuje Tadeusz z Warszawy.

18:44 Wszystko stoi - jedna z głównych dróg w Polsce, na Wrocław i Katowice całkowicie sparaliżowana. Auta stoją i nie podjeżdżają nawet po parę metrów. Koledzy z CB radia donoszą, że tak droga wygląda do samej Rawy Mazowieckiej. Do tej pory droga z Gdańska do Radziejowic zajęła nam ponad 7 godzin. Pozdrawiam wszystkich i życzę cierpliwości. Do Krakowa jeszcze kilkaset kilometrów - pisze Radek, który jedzie z Gdańska do Krakowa.

18:32 Warszawa sparaliżowana. Kierowcy stoją w gigantycznym korku na trasie łazienkowskiej. Zobacz galerię.

18:25 Przez Warszawę masakra. Od Miłosnej nie widać drogi aż do Mińska. Tam trochę lepiej. Od Liwa do Węgrowa widziałem dwie piaskarki. Do Sokołowa spokojnie i sucho. Na moście przed Drohiczynem ślisko! Droga nieodśnieżona! potem do Siemiatycz już czysto - napisał Radek.

18:15 Filmy autorstwa reportera RMF FM Macieja Grzyba.

17:55 W Białymstoku jest tragicznie. Całe miasto jest zakorkowane przez opady. Krajowa 19 od Świętej Wody za Wasilkowem do Białegostoku wszystko stoi - napisał zolwik.

17:49 Marcin Krześniak informuje: utrudnienie na drodze krajowej nr 74, 25 km od Kielc w stronę Łodzi (miejscowość Mniów).

17:40 Utrudnienie na A4 na wysokości Wądroża Wielkiego (107 km) w kierunku Legnicy. Zderzenie dwóch ciężarówek, dwie osoby są ranne. Przewidywany czas utrudnienia - 3 godziny. Objazd: zjazd na węzeł w Budziszowie i drogą 345 i DK 94 na Legnicę lub 363 na Jawor i DK 3.

17:38 Na warszawskim Okęciu znów startują i lądują samoloty. Ruch wstrzymano na na około godzinę, by odśnieżyć pas startowy. Jak podaje PLL LOT, większość maszyn ma ponad godzinne opóźnienia.

17:38 Kierowcy, omijajcie Pułtusk. Na drodze krajowej numer 61 na podjazdach utknęły ciężarówki. Trasa jest zablokowana w obu kierunkach - informuje dziennikarz RMF FM Mariusz Piekarski.

17:35 Sześciokilometrowy korek na drodze numer 78 między Gorzycami a Turzą niedaleko Wodzisławia Śląskiego. Dwa tiry blokują tam podjazd pod górkę. Podobnie jest w miejscowości Marklowice także pod Wodzisławiem - informuje reporter RMF FM Marcin Buczek.

17:32 Ostrzeżcie kierowców jadących w stronę Siemianowic Śląskich od strony Czeladzi. Na wysokości wysypiska śmieci był wypadek. Dwa samochody zderzyły się czołowo. Korki w stronę Siemianowic Śląskich zaczynają się już w Czeladzi - napisał Paweł. W pierwszej kolejności przepuszczane są autobusy komunikacji miejskiej - informuje reporter RMF FM Marcin Buczek.

17:22 Łódź, ul. Włókniarzy - zdjęcie od Michała Szerffela.

17:17 Reporterka RMF FM we Wrocławiu Barbara Zielińska napisała: mam nowy adres zameldowania. Plac Dominikański. Kwitnę tu od 40 minut. Na światłach przejeżdża jedno auto. Bosko.

16:59 Centrum Łodzi wylot na Stryków, krajowa 14. Totalny paraliż nie ma pługów, piaskarek nic. Niekończący się korek - pisze Radek.

16:53 Na śląskich drogach jest bardzo ślisko - informuje BuBu.

16:47 Ciężarówka zablokowała ruch w miejscowości Jedlanka na krajowej 7 w kierunku Radomia od Warszawy - poinformował Wojtek.

16:41 Gorąca Linia: Ciężarówki utknęły na trasie Chełm – Krasnystaw - zobacz galerię zdjęć autorstwa Marcina Kowalika.

16:39 Zima na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Pługi we Włodowicach ruszyły do pracy - napisał Daniel Opiekulski i przysłał zdjęcie.

16:35 Zima dotarła też do Irlandii. Radość dzieci jest niesamowita , zamiast sanek używamy desek do pływania . A szkoły od dziś są zamknięte . Ludzie zamiast jeździć samochodami zaczęli spacerować . Jest pięknie - świat przez okno wygląda podobnie jak w Polsce. Pozdrawiam Aga z Tramore.

16:32 Totalnie zablokowana droga krajowa nr 17 przed Garbowem. Korek podobno do samego Lublina. Przez pół godziny przejechałem ok. 100 metrów. Z Nowego Dworu Mazowieckiego jadę tu od ok. 8 rano. Średnia - 29km/h. Pozdrowienia z białego ducato - napisał Janek.

16:28 Warszawskie lotnisko Chopina do godz. 17 będzie zamknięte dla ruchu lotniczego. Ruch sparaliżowały obfite opady śniegu. Samoloty będą opóźnione.

16:24 Trasa Chełm - Krasnystaw przez Rejowiec. Około godz. 14 stało kilka tirów pod górki, ale udało się jakoś przejechać osobowym - napisał Marcin Kowalik i przysłał zdjęcia. Oto pierwsze z nich.

16:20 Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przypomina o konieczności odśnieżania dachów.

16:17 Szymon napisał: jechałem około 10 minut temu jedną z dróg na Podlasiu. Jest tragicznie: ślisko, duży wiatr i bardzo słaba widoczność. Ten, kto nie musi wyjeżdżać, niech zostanie w domu.

16:13 Malwina przysłała zdjęcie z Głuszycy.

16:08 TOPR ogłosił II stopień zagrożenia lawinowego - informuje reporter RMF FM Maciej Pałahicki.

15:52 Grzegorz Gryka przysłał zdjęcie z Lublina.

15:49 Michalina pisze: wracam od 8 rano z Krakowa. Koszmar straszny. Godzinę temu minęłam Łódź i Zgierz, gdzie był 20 km korku. Kierowcy powinni szukać objazdów. Minęłam 6 aut w rowie. Żal mi dużych mobilków, bo wdrapać się nie mogą na podjazdy. Do Gdyni jeszcze nie chcę myśleć ile mi zajmie. Na szczęście wesele było warte tego wyjazdu. Zimówki to podstawa.

15:47 Zablokowana jest autostrada A4 Wrocław-Legnica. Na wysokości zjazdu na Wądroże Wielkie trasę blokują dwa tiry. Ich usuwanie zajmnie kilkadziesiąt minut - informuje reporterka RMF FM Barbara Zielińska.

15:45 W miejscowości Rudna Wielka na Dolnym Śląsku ciężarówka przewożąca sól wpadła w poślizg i uderzyła w przydrożny budynek mieszkalny. Nikomu z mieszkańców nic się nie stało. Do szpitala z obrażeniami został natomiast odwieziony kierowca. Film opublikowała dolnośląska policja.

15:39 Mateusz pisze z Sycowa, 50 km od Wrocławia. Sypie od samego rana. Rano -4 st. C teraz jest już ponad 7 st. C na minusie. W niektórych miejscach fatalne warunki.

15:24 Prawdopodobnie pod naporem śniegu zawaliły się pneumatyczne namioty, przykrywające korty tenisowe w Radomiu. Nikomu nic się nie stało. Kilka osób, które bywały w obiekcie zdążyły go opuścić.

15:14 Radek donosi z trasy Gdańsk-Kraków: Grodzisk Mazowiecki. Jaki to numer autobusu? :) Nie można wjechać do miasta - stoimy już kilkadziesiąt minut. W Grodzisku jest wiadukt, na którym są światła. Jak donoszą koledzy z CB Radia, ciężarówki, które wjeżdżają na wiadukt i zostają złapane czerwonym światłem maja problem z ruszeniem z miejsca. Wydaje się, że wystarczyłoby łopatą nasypać tam trochę piachu, albo przy pomocy policji puszczać ciężarówki na czerwonym żeby nie musiały sie zatrzymywać. Nerwy zaczynają już puszczać pomału kierowcom. A do Krakowa jeszcze polowa - i to chyba gorsza - drogi. Pozdrowienia po 6 godzinach jazdy...

15:01 Województwo świętokrzyskie, trasa nr 728 jest trudno przejezdna od rana nie przejechała nią żadna piaskarka samochody jadą 40 km/h Śniegu ciągle przybywa. Fotografia została wykonana w okolicach Końskich około godziny 13:30 - napisał Łukasz i przesłał zdjęcie.

14:57 Wojciech Stepaniuk pisze: zamojskie służby drogowe chwilowo wygrywają z zimą. Przejezdna jest już krajowa 17 pomiędzy Tomaszowem Lubelskim a Zamościem. Jadąc na tej trasie spotkałem dwa pługi, jeden w miejscowości Krynice, drugi na ulicach Zamościa.

14:46 Zdjęcie z Tychów. Autor: Patryk

14:43 Ciężarówki zablokowały drogę 334 na trasie Młoty-Krzelów.

14:42 Od północy z powodu ataku zimy spóźniły się 44 pociągi - informują Polskie Linie Kolejowe. Średnie spóźnienie to 20 minut, ale zdarzały się też ponad godzinne. Półgodziny później dojeżdżały do celu pociągi kursujące Centralną Magistralą Kolejową z Warszawy do Krakowa i Katowic.

14:38 Łódź, droga krajowa nr 1 w kierunku Zgierza. Nic nie widać, paraliżujący wiatr ze śniegiem - napisał Radek i przysłał zdjęcie.

14:28 Radek z trasy Gdańsk-Kraków donosi: Błonie zupełnie sparaliżowane, nie działają światła na głównym skrzyżowaniu. Nikt nie kieruje ruchem. Samochody od Leszna jak i Grodziska Maz. nie mogą włączyć się na skrzyżowanie z drogą warszawską. Korek zaczyna sie przed miastem i liczy sobie kilka kilometrów.

14:17 Droga krajowa pomiędzy miejscowościami Iwno-Krzelów całkowicie odblokowana.

14:08 W związku z korkowaniem się miasta wskutek dużych opadów śniegu, władze Lublina podjęły decyzję o zatrzymywaniu tirów, aby nie wjeżdżały do miasta. "Gorąca Linia: Ciężarówki zablokowały Lublin" - zobacz galerię zdjęć autorstwa Kamila.

14:03 "Gorąca Linia: Zasypana droga krajowa nr 12" - zobacz galerię zdjęć autorstwa Wojtka.

13:57 Kamil przysłał zdjęcia z Lublina, z ul. Kraśnickiej. Ciężarówki zablokowały całkowicie ruch w stronę

Kraśnika. Oto pierwsze z nich.

13:54 Samochody ciężarowe w okolicy Henrykowa (droga 296) zostały usunięte, droga jest przejezdna.

13:53 Zablokowana droga nr 334 z miejscowości Góra (woj. dolnośląskie) do Lubina. Dwa tiry utknęły na skrzyżowaniu w miejscowości Jemielno.

13:45 Wojtek przysłał zdjęcia z drogi krajowej nr 12. Oto pierwsze z nich - Kamionka:

13:36 Utrudnienia w ruchu na drodze 296 w okolicy Henrykowa w związku z usuwaniem samochodów ciężarowych blokujących drogę. Samochody ciężarowe nie powinny kierować się na tą drogę. Proponowane objazdy do autostrady na Nowogrodziec i Zgorzelec.

13:35 Paweł pisze: krajowa 17 od Markuszowa dalej biała, koło 15 cm śniegu na ulicy i korki non stop.

13:33 Opady śniegu spowodowały awarie sieci elektrycznej w Małopolsce. Ok. 10 tys. gospodarstw w powiatach: brzeskim, dąbrowskim i tarnowskim jest bez prądu.

13:31 BArtoszy przysłał zdjęcie z Rudy Śląskiej.

13:30 Wojciech Bartula przysłał film z Oświęcimia.

13:26 Radek z trasy Gdańsk-Kraków: droga przez Puszczę Kampinoską. Pługu nie było.

13:18 Wojciech Stapaniuk przysłał zdjęcia z drogi krajowej nr 17: z Bełżca, spod i z Tomaszowa Lubelskiego.

13:15 Zolwik przysłał zdjęcia z Białegostoku.

13:11 Autostrada A-4 n wysokości Legnickiego Pola na odcinku Wrocław - Legnica odblokowana na dwóch pasach. Natomiast w kierunku Wrocławia w dalszym ciągu zablokowana przez pojazdy ciężarowe, które nie są w stanie podjechać na wzniesienie na wysokości Legnickiego Pola. Kolejne utrudnienia na wysokości Wądroża WLK. km 105 kolizja pojazdów spowodowała kolejny zator na Legnicę.

13:09 Radek informuje z trasy Gdańsk-Kraków: wypadek autobusu z osobówka, na miejscu 3 auta policyjne, 100 m dalej po drugiej stronie leżąca w rowie na boku ciężarówka.

12:50 Dostaliśmy dwa zdjęcia z telefonu komórkowego z Łodzi:

12:46 Radek informuje z trasy Gdańsk-Kraków: 320 km, drogowcy przypominają dla tych co jeszcze nie zauważyli jaka pogoda jest na zewnątrz: na tym odcinku ograniczenie do 100. Aby ominąć WAW ruszamy na Błonie. Damy znać jak wyglądają drogi, które nie są w pierwszej kolejności odśnieżane.

12:37 Edyta przysłała zdjęcia z Ronda Grunwaldzkiego w Krakowie.

12:34 Radek z trasy Gdańsk-Kraków: 303 km, trzeba być wyrozumiałym dla drogowców, ledwo co zdążą odśnieżyć nowy snieg nawiewa.

12:32 HANYSek donosi: zima w Lublinie. Całe miasto zasypane, autobusy MPK jeżdżą jak chcą, tłumy ludzi na przystankach, na uczelniach pustki a tu nadal pada... Na zdjęciu rondo na ul. T.Zana koło Leclerc'a.

12:30 Izabela informuje: DK 46, zablokowany wyjazd z Kłodzka w kierunku Nysy, na wzniesieniu za rondem utknęło kilka samochodów ciężarowych. Policja kieruje ruchem, olbrzymie korki w Kłodzku.

12:28 Zablokowana droga krajowa nr 3 w kierunku Jeleniej Góry. Utrudnienia zaczynają się w miejscowości Sokola, tam zablokowany jest pas w kierunku Bolkowa. Za miejscowością Bolków w kierunku Jeleniej Góry droga krajowa nr 3 jest całkowicie zablokowana - napisał Mefi.

12:26 Droga K35 pomiędzy Świebodzicami, a Wałbrzychem jest już przejezdna.

12:23 Mateusz podesłał filmy z Pyskowic

12:15 Radek donosi z trasy Gdańsk-Kraków: km 282, kolejny pług, drogowcy ruszyli do akcji, warunki coraz gorsze, słaba widoczność. Moje dziecko właśnie ogląda "Epokę lodowcową", czy to cos znaczy? ;)

12:12 Nadchodzą siarczyste mrozy - w nocy do minus 20. Czytaj więcej...

12:10 Śnieg utrudnia ruch pociągów, na Śląsku spore opóźnienia. Posłuchaj relacji reportera RMF FM Marcina Buczka.

12:03 Na trasie Iwno-Krzelów droga DK36 ruch odbywa się wahadłowo z uwagi na wypadek drogowy z udziałem samochodu ciężarowego.

12:02 Ola informuje: E-7 w Skarżysku-Kamiennej (woj. świętokrzyskie) jest całkowicie zablokowana. Samochody stoją na dwóch pasach ruchu w obu kierunkach.

11:58 Radek donosi z trasy z Gdańska do Krakowa: pierwszy pług po 272 km

11:52 Nawet trzy godziny spóźnienia maja rejsowe autokary PKS-u. Najgorzej jest na trasie Wrocław-Oława. Kolejka pojazdów ma aż 15 kilometrów - informuje reporterka RMF FM Barbara Zielińska.

11:45 Zablokowana jest krajowa "siedemnastka", na odcinku Zamość - Tomaszów Lubelski. Na śliskiej nawierzchni, na podjazdach w pobliżu miejscowości Łabunie Reforma utknęły samochody ciężarowe - nie ma przejazdu w żadną stronę.

Proponowany objazd przez Krasnobród, ale mogą tamtędy jechać tylko auta osobowe - pisze wuesik.

11:43 Pierwszy, najniższy stopień zagrożenia lawinowego obowiązuje od poniedziałku w Tatrach. Ratownicy TOPR zagrożenie lawinowe ogłosili po raz pierwszy w tym sezonie. Na Kasprowym Wierchu leży 33 cm śniegu.

11:40 Radek donosi z trasy z Gdańska do Krakowa: Mława, zaczyna śnieg szaleć po asfalcie, wieje, temp. -5.0, póki co bez wypadków po drodze, do WAW jest 125 km

11:25 W miejscowości Marcinowice droga K35 zablokowana w kierunku na Świdnicę. Z uwagi na opady śniegu i oblodzenie tiry nie mogą podjechać pod górkę na wysokości Hotelu "U Marcina", blokując jeden pas ruchu.

11:19 Radek donosi z trasy z Gdańska do Krakowa: w pobliżu Nidzicy. Bardzo dużo policji, pilnują dostosowania prędkości do warunków pogodowych, dodatkowo inspekcja transportu drogowego też jest czujna.

11:16 Warszawa i Kraków walczą z białym puchem.

11:12 Madeleine przysłała zdjęcie z Myszkowa.

11:10 Ogromny korek od Cianowic do Krakowa, dojazd do Krakowa trwa ok. 3 godzin na odcinku 20 km - informuje Urszula.

11:09 Droga Krajowa nr 7, od miejscowości Tokarnia do miejscowości Brzegi (ok. 20 km od Kielc) ok 2,5 km korek w kierunku Krakowa (ciągle rośnie) - powód - kilkanaście Tirów utknęło na wyjeździe. Krajowa droga 7 w ogóle nie odśnieżona - pisze słoneczniczek.

10:57 Autostrada A-4 na odcinku Wrocław-Legnica w obu kierunkach zablokowana na wysokości Legnickiego Pola km 94 w kierunku Legnicy kolizja drogowa z udziałem 5 samochodów. Natomiast w kierunku Wrocławia na wzniesieniu na zaśnieżonym odcinku autostrada zablokowana przez pojazdy ciężarowe, które nie są w stanie podjechać.

10:53 Odblokowana 79 w Jaksicach. Droga 79 Kraków-Sandomierz jeszcze godzinę temu była całkowicie zablokowana. Teraz warunki się trochę poprawiły -widać czarne koleiny :) Za to nie polecam wybierać się drogą 775 z Nowego Brzeska do Proszowic. Tam jest tragedia 10km ma godzinę to max - informuje tomek8800.

10:46 Radek donosi z trasy z Gdańska do Krakowa: w pobliżu Grunwaldu.

10:45 W miejscowości Rudna Wielka doszło do wypadku drogowego. Ciągnik siodłowy z naczepą wpadł w poślizg i uderzył w budynek mieszkalny. Droga jest nieprzejedna. Kierowcę ciężarówki zabrało pogotowie ratunkowe. W budynku mieszkalnym nie ma ofiar. Zorganizowano objazdu w obu kierunkach przez Wąsosz.

10:43 Froq informuje: autobus zablokował, Al. Mickiewicza w Łodzi w kierunku Widzewa pod wiaduktem na Żeromskiego.

10:39 Na trasie z Gdańska do Krakowa. 170 km od Gdańska.

10:37 Radek jedzie z Gdańska do Krakowa. 100 km od Gdańska, droga czarna, temp. - 6,5 st.

10:29 Dostaliśmy e-mail od Piotra: Kochani... Na Boga !! Wielkie coś, że 29 listopada nasypało, a w zasadzie, że nonstop sypie śnieg...Cały czas podajecie sensacyjne wiadomości, że to autobus nie może gdzieś tam przejechać, ża stłuczki (bo jakiemuś gumbasowi jednemu z drugim zabrakło wyobraźni !! Że jest śnieg na drodze)... A ja musze się przedrzeć przez zasypany chodnik, począwszy od klatki schodowej po aptekę, bankomat, mały bazarek, żeby zrobić drobne zakupy, w reszcie carrefour express osiedlowy i z powrotem, poprzez zasypaną ulicę i zaspy utworzone przez pług, który właśnie odśnieża moję osiedlową uliczkę... Nie wspominam już o odcinkach chodników, które wg mnie są niczyje chyba, czy przynajmniej nie ma chętnych do przyznania się, że to w zakres ich kompetencji wchodzi ten właśnie kawałek "podłogi" (czytaj chodnika)... I nie byłoby w tym nic specjalnie sensacyjnego, jak Wasze sensacje o tym, że w listopadzie sypie śnieg, gdyby nie fakt, że...Muszę tego wszystkiego dokonać... Przy pomocy rąk !! A poruszając się na wózku inwalidzkim, naprawdę, zasepka wysokości 30 cnm (jak np. wspomniana wyżej, utworzona przez wspomniany pług, aby wjechać z ulicy na chodnik i dojechać do podjazdu, i do klatki schodowej :))... Wspomniany autobus, czy osobówka ślizgająca się na jezdni, to piqś !! P.S. Pan Piqś :) Żeby nie było :) P.S. 2: A mieszkam w zasadzie w mieście, bo dzielnica Katowic - Giszowiec - to nie jakaś dziura na końcu Świata...

10:27 Droga krajowa 35 na odcinku Świebodzice - Wałbrzych z uwagi na intensywne opady śniegu zablokowana. Zajęte są dwa pasy ruchu w kierunku Wałbrzycha, zablokowane przez TIR-y, które nie są w stanie podjechać pod górę.

10:26 Adam przysłał zdjecie z Kazimierzy Wielkiej.

10:22 Droga krajowa 4 w kierunku Brzeska od wyjazdu z centrum Bochni zakorkowana - napisął kreciol.

10:21 W Białymstoku mamy minus 5 stopni i bardzo silny wiatr, który z dużym rozmachem niesie ze sobą padający śnieg. Drogi na razie są w dobrym stanie, ale jak tak popada przez cały dzień, to będzie ciekawie... Póki co służby drogowe posypały ulice i nie można narzekać, śniegu jest bardzo mało i jeździ się dobrze - napisał Tomek.

10:16 Warunki drogowe w Zabrzu są fatalne - większość dróg jest nieodśnieżona, a ubity śnieg jest bardzo śliski. Radzę zdjąć nogę z gazu na Alei Korfantego - napisał Józef.

10:11 Zakopane zasypane śniegiem. W Tatrach padało całą noc. Zobacz film:

10:10 Lublin, ulica Nadbystrzycka (od Jana Pawła II do Pozytywistów). Już wiemy gdzie są autobusy... - napisał hacek83.

10:07 Z uwagi na trudne warunki atmosferyczne na terenie Jeleniej Góry (duże opady śniegu) wjazd dla samochodów ciężarowych w kierunku granicy z Czechami-Jakuszyce, oraz w kierunku inncyh przejść granicznych tylko z łańuchami przeciwśnieżnymi.

10:06 W miejscowośći Wały gm.Brzeg Dolny na drodze DW341 na wzniesieniu utknął samochód ciężarowy. Ruch odbywa się wahadłowo.

10:00 Tomek przysłał zdjęcia: wjazdu na autostradę A4 w Balicach i z węzła Mirowskiego.

9:57 Krajowa droga 4 Targowisko - Łysokanie - film podesłał Dariusz.

9:40 Paweł informuje: Korki na trasie Markuszów-Lublin są makabryczne, tiry stoją i blokują drogą. Pierwszy pług przejechał‚ o 6 rano potem dopiero o 9, busy i autobusy to rzadkość dziś na naszej trasie co godzinę.

9:36 Mariusz przysłał zdjęcia z godziny 6 z osiedla Tysiąclecia w Katowicach. "Ulice w tragicznym stanie ślizgające

się samochody na wzniesieniach" - napisał.

9:33 Obwodnica Sandomierza (odcinek dwupasmowy) podjazd pod górę jadąc od strony Krakowa, Tarnobrzega w kierunku Lublina zablokowany przez TIRy, które nie mogą wyjechać pod wzniesienie - pisze boslaos.

9:31 Od Zawadiaka90 dostaliśmy film z drogi wojewódzkiej 728 w Odrzywole.

9:28 Zawadiaka90 donosi: Jednak nie wszystkie drogi krajowe są odśnieżone. Przykład krajowa "48".

9:16 Alicja_H pisze: W TarnowskichGórach drogowcy jeszcze ponieważ drogi mają powłokę lodu, nie posypane solą. Trasę 9 km pokonuje się w ciągu 40 minut.

9:14 Tak władze Czchowa dbają o odśnieżenie chodników - napisał Marek i przysłał zdjęcie.

9:01 W Pyskowicach (woj.Śląskie) Jest przynajmniej 10-18cm śniegu! Zaskoczył mnie ten widok z rana, no ale chodzić trzeba i jak to wyszło buty mi się topiły w śniegu. Niestety tak to jest, ale drogi niestety nie odśnieżone, pełno błota i

brudu. Dojazd do Gliwic na pewno nie jest łatwy, nie wiem nie ruszam się dziś z domu. Także podsumowując, Pyskowice, Dzierżno i Gliwice są na 100% zaśnieżone, łącznie z drogami. Kierowcy, przygotujcie się na ostrożną jazdę!

8:58 Anusia przysłała zdjęcie z drogi z Lublina do Kielc.

8:52 Kamil Muchla informuje: Potężny korek na DK1 w strone Częstochowy. Samochody poruszają się w

żółwim tempie. Korek sięga już miejscowości Poczesna. Na trasie zalega błoto pośniegowe, a śnieg cały czas intensywnie pada.

08:42: Biała i zablokowana ul. Kobierzyńska w Krakowie, na całej długości

08:40Sytuacja na drogach tragiczna. Ulica Igołomska w Krakowie praktycznie nieprzejezdna. Droga biała, tylko z koleinami. O piaskarkach można zapomnieć. Samochody jadą 10 km/h lub stoją. Odcinek 1,5 km jedzie się około 25 minut. "Klub91"

08:30 Wypadek na drodze krajowej nr 46, między Opolem a Ozimkiem, w miejscowości Dębska Kuźnia, tir wpadł w poślizg, przewrócił się i leży w poprzek drogi, tworzy się gigantyczny korek.

08:27 Na krajowej "jedynce" - powiat piotrkowski w Łódzkiem, dokładnie w Woli Krzysztoporskiej w poprzek drogi stanął tir. Nie przejedziecie tamtędy w stronę Warszawy.

08:05 Droga krajowa nr 48 Tomaszów Mazowiecki - Radom biała. Tylko dwie pługopiaskarki przejechały około 7 rano. "zawadiaka90" przesłał film na Gorącą Linię RMF FM.

07:52 10 ciężarówek utknęło na krajowej "siódemce" między Jabłonką a granicą ze Słowacją.

07:50 Gigantyczne korki na "8" od strony Oleśnicy przy wjeździe do Wrocławia. Droga jest w tym miejscu remontowana - to w połączeniu ze śniegiem nie mogło dać innego efektu jak korek gigant.

07:48 Wypadek trzech samochodów osobowych i tira na drodze DOBRE MIASTO-ORNETA. Paweł.

07:47 Wlot "jedynki" do Bielska od strony Katowic zablokowany. Proponujemy objazd przez Czechowice; ulice: Legionów i Katowicka..

07:45Zakorkowana Zakopianka w Głogoczowie w kierunku Krakowa.

07:40 Wypadek na "9" w miejsc. Lubienia (Świętokrzyskie) zderzenie tira z osobówką droga zablokowana. 2 osoby zginęły.

07:35 Nasz słuchacz przypomina: od dziś osoby wjeżdżające do Niemiec obowiązkowo muszą posiadać zimowe opony, jeżeli nie mają i spowodują wypadek do mandatu i punktów dodatkowo doliczona będzie kara w wysokości 40 euro.