Sondażowe wyniki głosowania, pierwsze gorące komentarze, relacje ze sztabów wyborczych i polityczne prognozy: zapraszamy na Wieczór Wyborczy w RMF FM i na RMF 24! Startujemy wraz z zamknięciem lokali wyborczych, a więc tuż po 21:00. W Faktach RMF FM Tomasz Staniszewski połączy się z naszymi reporterami w sztabach wyborczych, a na RMF 24 Marcin Zaborski przedstawi autorską analizę wyników głosowania i polityczne prognozy na jesień. Bądźcie z nami!

26 maja - po raz czwarty w historii - wybierzemy swoich przedstawicieli w Parlamencie Europejskim.

Komu wyborcy sprezentują bilet do Brukseli, a kto będzie musiał przełknąć gorycz porażki? Jak licznie poszliśmy do urn? Jak sondażowe rozstrzygnięcia skomentują przedstawiciele walczących o mandaty ugrupowań? W jaki sposób europejskie decyzje wyborców przełożą się na wyniki jesiennych wyborów do Sejmu i Senatu?

Na wszystkie te pytania odpowiemy - bądź poszukamy odpowiedzi - podczas Wieczoru Wyborczego w RMF FM i na RMF 24!

Na specjalne wydania Faktów RMF FM zapraszamy co pół godziny: o 21:00, 21:30, 22:00, 22:30 i 23:00.

Na RMF 24 natomiast Marcin Zaborski, na co dzień przepytujący polityków w Popołudniowej rozmowie w RMF FM, zaprosi na swój autorski program, w którym przeanalizuje wyniki głosowania i pokusi się o prognozy na przyszłość - przede wszystkim dotyczące jesiennych wyborów parlamentarnych.

Komentarzy i analiz nie zabraknie oczywiście również w powyborczy poniedziałkowy poranek! W Faktach RMF FM przedstawimy najświeższe informacje, a Robert Mazurek i Marcin Zaborski zaproszą na rozmowy z politykami o 07:00, 08:00 i 09:00.

Zarówno w czasie niedzielnego Wieczoru Wyborczego, jak i w poniedziałek, najbardziej aktualne informacje, komentarze, prognozy i symulacje znajdziecie oczywiście na RMF 24: już teraz zapraszamy na specjalne relacje na żywo!


Wybory do Parlamentu Europejskiego: Jak głosować? Jaki dokument zabrać? Odpowiadamy!

W kalendarzu 26 maja - właśnie dzisiaj wybieramy posłów do Parlamentu Europejskiego! Na RMF 24 odpowiadamy na najważniejsze - techniczne - pytania dot. głosowania. W jaki sposób oddać ważny głos? Jak znaleźć swój lokal wyborczy? Jakie dokumenty zabrać na głosowanie? czytaj więcej