Po południu kolejna tura rozmów sztabów Bronisława Komorowskiego i Jarosława Kaczyńskiego ws. szczegółów wyborczych debat kandydatów. Obie strony zgodziły się, że debaty będą o tym samym zakresie tematycznym, czyli sprawy gospodarcze, sprawy społeczne, sprawy międzynarodowe - poinformował rzecznik sztabu kandydata PiS. Wcześniej rzeczniczka sztabu kandydata PO podała, że debaty odbędą się w niedzielę i w przyszłą środę.

Obie debaty miałyby rozpocząć się o godzinie 20 i potrwać około 60 minut - ujawniła Małgorzata Kidawa-Błońska.

Z tego, co wiem, wczoraj na tym etapie rozstały się obie strony. Cieszę się, że dzisiaj sztab wyborczy Bronisława Komorowskiego wstał, przemyślał i zgadza się na propozycje, które były wczoraj składane - poinformował z kolei Paweł Poncyljusz. Miejmy nadzieję, że to zostanie potwierdzone po południu na kolejnym spotkaniu. Niestety, mamy takie doświadczenia ze sztabem Komorowskiego, że z innym zdaniem się budzą, a z innym idą spać - dodał.

Pytany, czy dla sztabu PiS jest do przyjęcia - oprócz niedzieli - także środa odpowiedział: Szukamy pól kompromisu. Jeśli dla PO jakiś dzień jest bardzo ważny, to nie przeczymy, że jesteśmy gotowi sprostać takim oczekiwaniom.