40 najemników z Polski miało przybyć do miejscowości Szyroka Bałka na wschodzie Ukrainy – poinformował jeden z dowódców nieuznawanej na arenie międzynarodowej Donieckiej Republiki Ludowej Eduard Basurin. Według niepotwierdzonych informacji wraz z Polakami mieli przyjechać bojownicy nacjonalistycznego Prawego Sektora. Tych informacji nie potwierdzają żadni inni oficjele.


Według DRL Polacy mieli na wschód Ukrainy przybyć dwoma ciężarówkami. Następnie najemnicy mieli zostać rozmieszczeni w domach mieszkalnych, pomimo protestów i skarg mieszkańców.

Informacje o najemnikach podają media rosyjskie, które powołują się na podległą separatystom Doniecką Agencję Informacyjną.

Władze Doniecka nie przedstawiają jednak żadnych dowodów na swoje słowa. Należy wziąć pod uwagę, że Basurin w przeszłości mówił już o polskich najemnikach w niewoli, ale te informacje się nigdy nie potwierdziły. Podobnie było przed tygodniem, kiedy to Basurin informował o zabiciu 15 zagranicznych najemników, którzy mieli pochodzić z Polski i Gruzji.

(az)