Iga Świątek pokonała rosyjską tenisistkę Ludmiłę Samsonową 2:1 (6:7 (4-7), 6:4, 7:5) i awansowała do finału halowego turnieju WTA na kortach ziemnych w Stuttgarcie. Polka przedłużyła serię wygranych spotkań do 22.

Prowadząca w światowym rankingu Świątek, najwyżej rozstawiona w imprezie, wcześniej w Stuttgarcie pokonała reprezentantkę Niemiec Evą Lys 6:1, 6:1 oraz triumfatorkę ubiegłorocznego US Open, Brytyjkę Emmę Raducanu 6:4, 6:4.

Dziś Świątek potrzebowała więcej czasu, żeby pokonać rywalkę. Wszystkie trzy sety były bardzo wyrównane. Pierwszy Polka przegrała po tie-breaku 6:7 (4-7). Drugi set padł już łupem naszej zawodniczki - 6:4. Również w trzecim secie Świątek wygrała, tym razem 7:5 i po ponad 3-godzinnym pojedynku pokonała Samsonową.

O czwarty w tym roku i siódmy w karierze tytuł Świątek zagra w niedzielę z Aryną Sabalenką. Białorusinka w drugim półfinale pokonała Paulę Badosę z Hiszpanii 7:6 (7-5), 6:4.

20-letnia Świątek odniosła dziś 22. z rzędu zwycięstwo.