Iga Świątek wygrała z Rosjanką Anną Blinkową 6:3, 6:1 i awansowała do półfinału tenisowego turnieju WTA 250 na kortach trawiastych w niemieckim Bad Homburg. O finał powalczy z Włoszką Lucią Bronzetti.

Liderka światowego rankingu pierwszy raz przełamała rywalkę w 6 gemie pierwszego seta i tej przewagi już nie oddała. Ostatecznie tę partię wygrała 6:3.

Jeszcze lepszy dla Polki był drugi set. Przełamała Rosjankę w 5. i 7. gemie, ostatecznie zwyciężając tę partię 6:2, a całe spotkanie 2:0.

To była pierwsza konfrontacja 22-letniej Świątek, liderki światowego rankingu, z rozstawioną w Niemczech z "dziewiątką" Blinkową. Pojedynek trwał godzinę i 12 minut.

Polka miała 24 wygrywających uderzeń i zaledwie siedem niewymuszonych błędów.

W poprzedniej rundzie Świątek też nie miała żadnych problemów, wygrała wówczas ze Szwajcarką Jil Teichmann 6:3, 6:1. Opór stawiła jej tylko - na inaugurację - reprezentantka gospodarzy Tatjana Maria, półfinalista Wimbledonu 2022. Polka zwyciężyła 5:7, 6:2, 6:0.

Rywalką Świątek w półfinale turnieju w Bad Hombur będzie Włoszka Lucia Bronzetti.

Impreza w Bad Homburg to jedyny sprawdzian mistrzyni niedawnego French Open przed kolejną lewą Wielkiego Szlema - Wimbledonem, który w Londynie rozpocznie się w poniedziałek.