Warmińsko-mazurskie SLD zarejestrowało w piątek listy kandydatów do sejmiku województwa. Oprócz znanych w regionie działaczy na listach znalazł się na m.in. były siatkarz i komentator sportowy Włodzimierz Nalazek.

Szef regionalnego SLD Władysław Mańkut poinformował, że na listach komitetu SLD Lewica Razem do sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego znalazło się 60 kandydatów: 30 kobiet i 30 mężczyzn.

Listę w okręgu olsztyńskim otwiera sekretarz Warmińsko-Mazurskiej Rady Wojewódzkiej SLD Marcin Kulasek. Na co dzień jest on pracownikiem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Z tego okręgu kandyduje też były siatkarz i komentator sportowy Włodzimierz Nalazek oraz szefowa Rady Organizacji Pozarządowych Monika Falej.

W okręgu elbląskim kandydatem nr 1 do sejmiku jest szef regionalnego SLD i dotychczasowy radny sejmiku - Włodzimierz Mańkut. W okręgu obejmującym m.in. Ostródę, Iławę i Nowe Miasto Lubawskie pierwsze miejsce na liście otrzymał b. poseł i b. działacz samorządowy Jan Antochowski. Obecnie zajmuje się on m.in. inwestycjami w energetykę odnawialną. Listę SLD do sejmiku z okręgu mazurskiego otwiera dotychczasowy radny i b. senator Wiesław Pietrzak. W okręgu tzw. południowym, obejmującym m.in. Szczytno, pierwsze miejsce przypadło związanemu z Giżyckiem Wiesławowi Kowalskiemu.

(mn)