Kilkaset informacji i zdjęć, kilkadziesiąt filmów ukazujących niszczycielską siłę żywiołu. Cały czas otrzymujemy od Was sygnały dotyczące powodzi. Poniżej znajdziecie aktualizowaną na bieżąco informację o zagrożeniach, apele o pomoc i oferty pomocy. Poinformujcie nas i innych!

Jeżeli Twoja miejscowość również ucierpiała w powodzi, daj nam znać na Gorącą Linię RMF FM. Czekamy na zdjęcia, filmy i informacje o utrudnieniach. Informujcie o tym, jak zmienia się sytuacja. Przysyłajcie też wiadomości, gdzie i jaka pomoc jest potrzebna, a także jaki rodzaj pomocy możecie zaoferować.

Poniższe informacje pochodzą od internautów i słuchaczy. Nie wszystkie są potwierdzone przez policję i straż pożarną. Zachowujemy oryginalną pisownię.

Polska pod wodą - informacje od Was "minuta po minucie" - archiwum

21:32 Mieszkaniec Dziekanowic: Chciałam poinformować o osuwisku które powstało w Dziekanowicach koło Dobczyc, powiat myślenicki. Z każda chwilą ziemia urywa się coraz bardziej i zagraża budynkom mieszkalnym, a także pobliskiej szkole podstawowej. Do mojej wiadomości dołączam zdjęcia z tego obsuwającego się terenu.

18:55 Mieszkaniec Bytomia Odrzańskiego: Pękł wał w Bytomiu Odrzańskim, coraz więcej wody, coraz bliżej budynków, Panika wśród ludzi.

16:11

12:29 Piotr Garczyński przysłał zdjęcia z Krosna Odrzańskiego. [Zobacz galerię...]

9:42 Powódź w Warszawie widziana z satelity - zobacz zdjęcie w oryginalnym rozmiarze.

9:30 Na internetrowej stronie Centrum Badań Kosmicznych zostały opublikowane satelitarne zdjęcia Warszawy i okolic podczas powodzi.

7:46 Nasz reporter otrzymał od mieszkańców gminy Wilków ponad 200 zdjęć. [Zobacz galerię...]

01:08 "...trwają prace zabezpieczające. Między innymi łatane są dziury, które wykopują w wałach zwierzęta." A dlaczego nie mówicie wprost co to za zwierzęta??? To są bobry, które rozmnożyły się do ilości, takiej że na wałach od Cigacic do Krosna Odrzańskiego co 100-200 metrów są dziury w wale. Mówmy otwarcie o problemie. Niech sobie urzędnicy pooglądają może teraz wydadzą w końcu zgodę na odstrzał szkodników. W Wielkopolsce już wojewoda wydał zgodę. Rezerwat Ujście Warty w Kostrzynie nad Odrą to albo wielka przesada albo głupota. Ptaki, bobry, borsuki itp. są ważniejsze od ludzi. Zapraszam reportera na wał przeciwpowodziowy między Witnicą a Kostrzynem nad Odrą. Niech nakręci krótki reportaż i pokaże na wizji jak wyglądają dziury zrobione przez bobry, człowiek mierzący 170 cm cały się chowa w tej dziurze. Jak przyjdzie fala na Warcie to na pewno zaleje wsie między Witnicą a Kostrzynem nad Odrą. Byłem w niedzielę na wale i te dziury w ogóle nie były łatane a są ogromne. A przecież w Kostrzynie płynie Odra i wpada do niej Warta. Z Odry na pewno będzie cofka Warty i na to nałoży się fala z Warty. BĘDĄ DRUGIE ŚWINIARY!!!!!!!!!!!!! Chyba że Parkowi Ujście Warty o to chodzi?????? Czy moglibyście to sprawdzić? Jak przyjdą te dwie fale na Odrze i na Warcie przerwie wał to powiedzą że nie wytrzymał bo (coś tam) na pewno nie powiedzą że to przez bobry. Słyszałem że parkowi nie opłaca się odstrzał bobrów bo nikt nie chce ich kupić. A przecież trzeba za to zapłacić. Ciekawe czy będzie się im opłacać jak ludzie pozakładają im sprawy w sądzie? Pozdrawiam i proszę o interwencję. Przerażony - napisał syjon5.