W czwartek w godzinach 8-21 przy wejściu głównym do centrum handlowego Bonarka w Krakowie czekamy na wszystkich, którzy chcieliby pomóc powodzianom w małopolskiej gminie Szczurowa. W ramach wspólnej akcji RMF FM i Polskiego Czerwonego Krzyża zbieramy najpotrzebniejsze rzeczy - zarówno żywość jak i przedmioty codziennego użytku.

Liczymy na ofiarność i pomoc naszych słuchaczy i internautów. Już w środę pokazaliście, że los powodzian nie jest wam obojętny. Przez cały dzień przynosiliście rzeczy najbardziej potrzebne mieszkańcom zalanych terenów. W piątek dary trafią wprost do potrzebujących, między innymi do mieszkańców Woli Przemykowskiej, Kwikowa oraz miejscowości Księże Kopacze.

W tej chwili najbardziej potrzebna pomoc to:

- środki czystości,

- środki dezynfekcyjne,

- wiadra,

- łopaty,

- rękawice gumowe,

- kalosze,

- peleryny,

- kurtki przeciwdeszczowe,

- ubrania robocze,

- koce,

- śpiwory,

- materace,

- miotły różne,

- ręczniki,

- pościel,

- worki na śmieci,

- pampersy, odżywki i środki pielęgnacyjne dla dzieci,

- żywność o przedłużonej trwałości (np.: dżemy, konserwy, cukier, herbata, itp.).

Przyniesione przez Was dary odbierają wolontariusze. Wszystko zostanie zapakowane do olbrzymiej ciężarówki podstawionej dzięki uprzejmości Krakowskiego Zrzeszenia Przewoźników Międzynarodowych i firmy transportowej Omega Pilzno. Zmieści się na niej 25 ton darów. Do tej pory pomogli nam m.in. : Centrum Handlowe Bonarka, Polskie Jadło, Carint Sp. z o.o, New Yorker i Auchan.