Reprezentacja Polski koszykarek przegrała w Pieszczanach ze Słowacją 55:66 (16:28, 11:21, 16:8, 12:19) w swoim pierwszym letnim meczu towarzyskim. W piątek rywalkami biało-czerwonych będą Słowenki. Obydwaj rywale przygotowują się do czerwcowych mistrzostw Europy.

Polska nie zakwalifikowała się do czempionatu we Francji i Hiszpanii.

Dla słowackiego trenera Marosa Kovacika, który prowadzi reprezentację Polski od jesieni 2019 r. był to pierwszy mecz towarzyski biało-czerwonych. Plany letnich przygotowań w 2020 r. storpedowała pandemia Covid-19.

Polki, grające bez jednej z najbardziej doświadczonych zawodniczek kapitan Weroniki Gajdy (przechodzi rehabilitację), lepiej rozpoczęły mecz (7:2), ale gospodarz odrobił straty i do przerwy Słowacja prowadziła 39:27.

Druga połowa była bardziej zacięta, ale to Polki cały czas musiały odrabiać straty. Liderkami były występująca w lidze belgijskiej Agnieszka Skobel - 18 pkt oraz środkowa Weronika Telenga - 15 pkt i dziewięć zbiórek.

Polska - Słowacja 55:66 (16:18, 11:21, 16:8, 12:19)

Polska: Agnieszka Skobel 18, Weronika Telenga 15, Lilia Banaszak 6, Kamila Podgórna 5, Kamila Borkowska 4, Magdalena Szymkiewicz 2, Amalia Rembiszewska 2, Roksana Schmidt 2, Klaudia Gertchen 1;

Najwięcej dla Słowacji: Nikola Dudasova 15, Sabina Oroszova 8, Michaela Fekete 8.