Przed końcem sierpnia Robert Kubica podejmie decyzję dotyczącą swojej sportowej przyszłości w następnym sezonie – podał portal internetowy autosport. Według dziennikarzy tego tytułu Polak być może zrezygnuje z rajdów i wróci na tory wyścigowe.

Według dziennikarzy portalu Robert Kubica nie wyklucza odejścia z rywalizacji w WRC i powrotu do wyścigów. W jakiej serii planuje ewentualnie wystartować krakowianin - nie wiadomo.

Sezon 2015 zaczął się dla Polaka niezbyt szczęśliwie. Współpraca z włoską ekipą A-Sportu, która przygotowała samochód, nie była udana. Fiesta była zawodna, Kubica w ostatniej chwili zrezygnował ze startu w Rajdzie Argentyny. Później założył własny, prywatny zespół RK World Rally Team, obecnie samochód przygotowuje ekipa M-Sportu.

Rzecznik Roberta Kubicy Marcin Czachorski potwierdził, że Polak bierze obecnie pod uwagę kilka opcji. Mamy kilka propozycji, w tym ciekawe, przewidujące powrót do wyścigów - zdradził. Robert wie, że trzeba szybko podjąć decyzję. Myślę, że zapadnie ona do końca sierpnia - dodał. Z kolei sam Robert Kubica przyznał, że po wielu latach startów na torach wyścigowych, ciężko mu dostosować się do rajdów. Nie jestem w stanie rywalizować na równym poziomie. Nadal jestem kierowcą wyścigowym i nadal myślę jak kierowca wyścigowy - zaznaczył.

(mn)