W ostatnim sobotnim meczu towarzyskim, w którym brali udział finaliści mistrzostw świata, Szwajcaria zremisowała z Włochami 1:1.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli gospodarzy. W 10. minucie Gokhan Inler zaskoczył strzałem w krótki róg zastępującego Gianluigiego Buffona Federico Marchettiego. Radość podopiecznych Ottmara Hitzfelda nie trwała długo. Cztery minuty później po podaniu Riccardo Montolivo wyrównał Fabio Quagliarella.

Wynik nie uległ już zmianie do końca meczu, w związku z czym obie drużyny kończą fazę przygotowań do mundialu bez zwycięstwa w sparingu. Szwajcarzy przegrali uprzednio z Kostaryką 0:1, a broniący tytułu mistrzowskiego podopieczni Marcello Lippiego zostali pokonani przez Meksyk 1:2.

Szwajcaria - Włochy 1:1 (1:1)