Aż 38 tysięcy drogich biletów na rozpoczynające się 11 czerwca mistrzostwa świata w RPA skierowała do wolnej sprzedaży Międzynarodowa Federacja Piłkarska. Karty wstępu kosztują od 200 do 300 dolarów i były przeznaczone dla wielkich korporacji, ale - wbrew oczekiwaniom - nie sprzedawały się najlepiej.

Najdroższe bilety na mundial były zwyczajowo rozprowadzane wśród organizacji biznesowych. Nabywców nie znalazło jednak aż 38 tysięcy pakietów, które dają prawo do miejsca w loży i powitalnego drinka. FIFA tłumaczy to światowym kryzysem ekonomicznym. Ostatecznie zdecydowała się skierować wejściówki do wolnej sprzedaży.

Z drugiej strony Federacja zamierza sprzedać za zaledwie 20 dolarów 15 tysięcy wejściówek na najgorsze miejsca - blisko murawy i z nie najlepszym widokiem na boisko.

Oba rodzaje biletów - te najdroższe i najtańsze - będzie można kupić tylko za gotówkę w oficjalnych kasach FIFA w RPA. Nie ma wśród nich kart wstępu na mecz otwarcia, półfinały, finał i wszystkie spotkania z udziałem gospodarzy.