Na stadionie w Sarańsku Tunezja pokonała Panamę 2:1 w meczu ostatniej kolejki w grupie G. Obie drużyny już wcześniej straciły szanse na awans do dalszej fazy. Z grupy wychodzą reprezentacje Belgii i Anglii.

Oussama Haddadi (po lewej) i Jose Luis Rodriguez 9po prawej) w meczu Tunezja - Panama /RUNGROJ YONGRIT /PAP/EPA

Jedyna bramka padła w 33. minucie gry. Zza pola karnego mocno futbolówkę uderzył jeden z Panamczyków, ta po drodze odbiła się od Yassine Meriaha, zmyliła tunezyjskiego bramkarza i wpadła do siatki.

Druga połowa zaczęła się od ataków Tunezyjczyków i te przyniosły efekt już w 51. minucie. Po szybko rozegranej akcji Wahbi Khazri podał do Fakhreddine Ben Youssefa i ten z najbliższej odległości pokonał Jaime Penedo.

Drugą bramkę Tunezja zdobyła w 66. minucie. Oussama Hadadi zagrał wzdłuż bramki do wbiegającego Khazriego, a jemu nic nie pozostało, jak wpakować piłkę do pustej bramki.

Do końca obie jedenastki dążyły do zmiany rezultatu, ale żadnej z nich ta sztuka się nie udała. Tunezja odniosła pierwsze zwycięstwo w MŚ od 1978 roku i w ogóle drugie w historii swoich występów w tej imprezie.