Tysiące maturzystów zmierzyło się dzisiaj z egzaminem z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym. Na RMF 24 publikujemy arkusz zadań WRAZ Z propozycjami odpowiedzi, które przygotował ekspert Interia.pl!


MATURA 2020. ARKUSZ Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO: POZIOM ROZSZERZONY

MATURA 2020: EGZAMIN Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO: POZIOM ROZSZERZONY. TRANSKRYPCJA NAGRAŃ

Wcześniej publikowaliśmy dla Was rozwiązania egzaminu z języka angielskiego na poziomie podstawowym.

Matura 2020: PUBLIKUJEMY ARKUSZ I ROZWIĄZANIA z języka angielskiego na poziomie podstawowym!

MATURA 2020. ARKUSZ EGZAMINACYJNY z JĘZYKA ANGIELSKIEGO: POZIOM PODSTAWOWY

MATURA 2020. EGZAMIN z JĘZYKA ANGIELSKIEGO: POZIOM PODSTAWOWY. TRANSKRYPCJA NAGRAŃ 

Odpowiedzi na zadania maturalne z języka angielskiego na poziomie podstawowym specjalnie dla Was przygotował ekspert Interia.pl. 

ROZWIĄZANIA SA PUBLIKOWANE NA PORTALU INTERIA.PL


Od lat angielski najchętniej wybieranym językiem na maturze

Drugim najchętniej wybieranym przez maturzystów językiem obcym jest od lat niemiecki: w tym roku na poziomie podstawowym chce go zdawać 11,5 tysiąca tegorocznych absolwentów.

Trzecie miejsce należy do rosyjskiego, który na poziomie podstawowym zdawać chcą 4 tysiące absolwentów z tego roku.

Pozostałe języki - włoski, francuski i hiszpański - zdawać będzie na poziomie podstawowym - w każdym przypadku - poniżej jednego procenta maturzystów.

Matura 2020: Co najmniej 4 egzaminy pisemne, wyjątkowo bez egzaminów ustnych

Maturzyści muszą przystąpić w sumie do trzech obowiązkowych pisemnych egzaminów na poziomie podstawowym: przed angielskim zmierzyli się ze sprawdzianami z języka polskiego i matematyki.

MATURA 2020. ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Ponadto muszą przystąpić do co najmniej jednego pisemnego sprawdzianu z wybranego przedmiotu - maksymalnie zaś mogą zdecydować się na 6 takich egzaminów. Sprawdziany z przedmiotów do wyboru zdawane są na poziomie rozszerzonym.

Wśród przedmiotów do wyboru są: biologia, chemia, filozofia, fizyka, geografia, historia, historia sztuki, historia muzyki, informatyka, język łaciński i kultura antyczna, wiedza o społeczeństwie, języki mniejszości narodowych i etnicznych, język regionalny, a także matematyka, język polski i języki obce nowożytne.

W tym roku - w związku z pandemią koronawirusa - abiturienci nie muszą natomiast przystępować do dwóch egzaminów ustnych: z języka polskiego i z języka obcego.

Te sprawdziany zostaną przeprowadzone wyłącznie dla zdających, którzy muszą przedstawić wynik takiego egzaminu, starając się o przyjęcie na uczelnię zagraniczną. Jak podała Centralna Komisja Egzaminacyjna, przeprowadzonych będzie tylko 327 egzaminów ustnych.

W przyszłym roku natomiast sprawdziany ustne mają być znów przeprowadzane.

Rozpoczęta w poniedziałek pisemna sesja egzaminacyjna potrwa do 29 czerwca, a wyniki matur ogłoszone zostaną do 11 sierpnia.

MATURA 2020. ZOBACZ RÓWNIEŻ: