Maturzyści rozpoczęli w poniedziałek drugi tydzień sesji egzaminacyjnej 2019. O godz. 9:00 przystąpili do egzaminu dojrzałości z chemii na poziomie rozszerzonym. Na rozwiązanie zadań mieli trzy godziny. Poniżej znajdziecie arkusz CKE - chemia (poziom rozszerzony) wraz z rozwiązaniami zaproponowanymi przez eksperta portalu Interia.pl.

Matura z chemii na poziomie rozszerzonym rozpoczęła się o godz. 9:00. Zdający mieli maksymalnie 180 minut, aby rozwiązać zadania zawarte w arkuszu. 

Chemia jest jednym z przedmiotów do wyboru. Pisali ją dziś tylko ci maturzyści, którzy zadeklarowali taką chęć. Wynik z przedmiotów dodatkowych nie wpływa na uzyskanie świadectwa dojrzałości. Ma jednak znacznie podczas rekrutacji na studia. 

W tym roku chęć zdawania chemii na poziomie rozszerzonym wyraziło 26,5 tys. osób, co stanowi 9,8 proc. wszystkich tegorocznych abiturientów.

Chemia jest na szóstym miejscu wśród przedmiotów najchętniej wybieranych przez abiturientów na maturze, po angielskim (najczęściej wybieranym przedmiocie dodatkowym), geografii, matematyce, języku polskim i biologii. 

Wyniki egzaminu dojrzałości maturzyści poznają 4 lipca.

Chemia - poziom rozszerzony. Arkusz CKE i odpowiedzi

Poniżej publikujemy arkusz CKE z chemii na poziomie rozszerzonym wraz z nieoficjalnymi rozwiązaniami zaproponowanymi przez eksperta portalu Interia.pl. Pamiętajcie, że od 6 maja, kiedy rozpoczęła się sesja maturalna, codziennie publikujemy dla was arkusze CKE z kolejnych przedmiotów wraz z przykładowymi rozwiązaniami.

CHEMIA - poziom rozszerzony - ARKUSZ CKE (pobierz tutaj)

Nasz ekspert właśnie rozwiązuje arkusz. Strona nie odświeża się automatycznie, wciśnij F5!

***

Zobacz arkusze CKE i proponowane odpowiedzi matury 2019:

Matura 2019. Język polski, poziom podstawowy [ARKUSZE i ODPOWIEDZI] 

Matura 2019. Język polski, poziom rozszerzony [ARKUSZE I ODPOWIEDZI]

ARKUSZ Z MATURY Z MATEMATYKI NA POZIOMIE PODSTAWOWYM (NOWA MATURA) ZOBACZ <<<< TUTAJ >>>>

ARKUSZ Z MATURY Z MATEMATYKI NA POZIOMIE PODSTAWOWY (STARA MATURA) ZOBACZ <<<< TUTAJ >>>>

MATEMATYKA. POZIOM PODSTAWOWY - TUTAJ ZNAJDZIECIE PROPOZYCJE ROZWIĄZAŃ