Pierwsze przypadki zachorowań w Polsce na COVID-19 to były przypadki z zewnątrz, teraz mamy już przypadki wewnątrzkrajowe - poinformował wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Dlatego też apelował do Polaków: zostańcie w domach, to najskuteczniejsza metoda uniknięcia choroby.

Bilans (zachorowań) z dnia na dzień będzie coraz większy i przypadków będzie przybywało. Pierwsze przypadki, to były przypadki z zewnątrz, teraz mamy już przypadki wewnątrzkrajowe, czyli z zakażenia poziomego - powiedział w piątek dziennikarzom wiceminister zdrowia.

Kraska zaapelował: Zostańmy w domu. To najtańsza i najskuteczniejsza metoda aby ustrzec się zakażenia kornawirusem. (...) Ta metoda jest najbardziej skuteczna.

Wiceminister powołał się też na przykłady innych państw, które wprowadzają regulacje nakazujące obywatelom pozostanie w domach. Wymienił stan Kalifornia w USA, gdzie zakaz wychodzenia z domu ogłosił w piątek stanowy gubernator.

Mówiąc o zakażeniu jednego z wiceministrów rolnictwa Kraska podkreślił, że podczas prac w resortach podejmowane są starania, by jak najbardziej ograniczać kontakty między ludźmi. Dlatego resorty starają się pracować w sposób zdalny, wykorzystując wideokonferencje.

Podając jako przykład swoje ministerstwo stwierdził, że osoby przychodzące do pracy siedzą w dużych odległościach od siebie i starają się nie korzystać z komunikacji miejskiej. Ministerstwo Zdrowia to miejsce, gdzie pracujemy bardzo ciężko nad tym, żeby w Polsce mieszkańcy byli bezpieczni i staramy się, by było ono jak najdłużej pozbawione koronawirusa - powiedział.

SPRAWDŹ: Dworczyk: Jeden z wiceministrów rolnictwa zakażony koronawirusem