Kwarantanną objęto 12 osób personelu medycznego oddziału intensywnej opieki medycznej w Szpitalu Powiatowym w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ich objawy mogły wskazywać na zarażenie koronawirusem, a mogły one mieć kontakt z czterema pacjentami zmarłymi na tamtejszym OIOMI-e.

Na oddziale intensywnej opieki medycznej ostrowieckiego szpitala w ostatnich dniach zmarły cztery osoby, z czego trzy w poniedziałek.

Wyniki badań trzech zmarłych pacjentów nie potwierdziły zakażenie koronawirusem. W przypadku czwartego wynik nie jest jednoznaczny. Dlatego zdecydowano, że 12 osób z personelu, które mogły mieć kontakt z pacjentami z OIOM-u, zostanie poddanych badaniom i siedmiodniowej kwarantannie - powiedziała starosta ostrowiecki Małgorzata Dębniak.

Oddział jest tymczasowo zamknięty.
Wyniki badań pracowników mają być znane jutro.

Starosta zaznaczyła, że do podobnej sytuacji doszło w ubiegłym tygodniu na oddziale neurologii, gdzie u jednego z pacjentów po trzech dobach pobytu wystąpiły objawy typowe dla koronawirusa. Ostatecznie wynik badań był negatywny. Wówczas oddział był zamknięty przez półtora dnia.

W Świętokrzyskiem potwierdzono 46 przypadków zakażenia koronawirusem.