Prezes Prawa i Sprawiedliwości miał zrobiony test na koronawirusa. Jarosław Kaczyński dostał ujemny wynik testu. „Z Jarkiem jest wszystko dobrze, nie ma objawów” - powiedział w rozmowie z "Super Expressem" jego kuzyn Jan Maria Tomaszewski.

Jarosław Kaczyński miał test na COVID i z tego co wiem jest dobrze, bo wyszedł negatywny wynik. Prezes będzie musiał jeszcze kilka dni jednak pobyć na kwarantannie w domu. Mamy nadzieję, że wszystko będzie dobrze, a kolejnego testu za kilka dni nie można wykluczyć - powiedział "Super Expressowi" jeden z ważnych polityków PiS.

Wicepremier na kwarantannie po kontakcie z zakażoną osobą

Jarosław Kaczyński od dwóch dni przebywał na kwarantannie, po tym jak miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.

O styczności prezesa PiS z osobą zakażoną koronawirusem poinformował najpierw portal TVP Info. Później wiadomość potwierdził poseł Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel. Polityk w mediach społecznościowych napisał, że do kontaktu doszło w trakcie pełnienia przez Kaczyńskiego obowiązków służbowych. Fogiel dodał, że prezes Prawa i Sprawiedliwości czuje się dobrze.  

Fogiel w rozmowie z Polską Agencją Prasową poinformował, że Jarosław Kaczyński  dowiedział się o kontakcie z osobą zakażoną w siedzibie partii przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie. 

Niezwłocznie po otrzymaniu informacji pan prezes udał się do domu, gdzie będzie oczekiwał na wytyczne służb sanitarnych - zaznaczył wicerzecznik PiS.