Marek Posobkiewicz, były Główny Inspektor Sanitarny, po raz kolejny nieszablonowo zachęca do prozdrowotnych zachowań. Tym razem w nagraniu "Fiddler Gisu on the Roof" do melodii z musicalu "Skrzypek na dachu" edukuje o celowości szczepień przeciw COVID-19.

Na melodię znanej piosenki "If I Were a Rich Man" z musicalu "Skrzypek na dachu" były Główny Inspektor Sanitarny śpiewa po angielsku:

Cytat

Gdybym się zaszczepił, (...) Covid nigdy by się mnie nie czepił. I bym nadal zdrowy był. Chciałbym się zaszczepić. Będzie ze mnie biddy zdrowy człek, Yidle-diddle- bardzo zdrowy człek...
- brzmi tłumaczenie fragmentu tekstu.

W ten sposób Marek Posobkiewicz zachęca do szczepień na koronawirusa. Sam niedawno był chory na Covid -19:

Cytat

Budowałbym swoją odporność za pomocą przeciwciał IgG, w samym środku mojego ciała. One chroniłyby mnie jak dach albo parasol nad moją głową. Na początku będzie tylko jedno bezbolesne ukłucie, i jeszcze jedno przypominające dla pewności. Od tej pory COVID mi nie straszny. Napełniłbym swoje serce radością i szczęściem, wypełniłbym je pokojem i miłością. Skrzypek GISu ma już dość chorób
- śpiewa Marek Posobkiewicz.

Posobkiewicz jako Główny Inspektor Sanitarny nieszablonowo zachęcał do bycia dawcą narządów i tkanek, a także do szczepień, edukował o szkodliwości palenia i dopalaczy. Robił to m.in. nagrywając klipy, w których występował jako raper Gisu, rocker Gisu i Don Gisu.

Posobkiewicz ukończył Wojskową Akademię Medyczną w Łodzi. Jest specjalistą w dziedzinie chorób wewnętrznych, medycyny morskiej i tropikalnej oraz organizacji ochrony zdrowia, a także w dziedzinie medycyny hiperbarycznej.