Już u 12 osób z otoczenia Donalda Trumpa potwierdzono zakażenie koronawirusem. Oprócz przywódcy USA i pierwszej damy, zakażeni są politycy, współpracownicy Trumpa oraz dziennikarze - ludzie ze sztabu Trumpa, którzy mieli wpływ na kształt kampanii wyborczej.

Niemal wszyscy, u których potwierdzono Covid-19 brali udział tydzień temu w spotkaniu na terenie Białego Domu, w czasie której nominowano nową sędzię Sądu Najwyższego.

Od dawna ostrzegano Trumpa, że organizowanie wielu imprez na terenie Białego Domu, gdzie nie ma utrzymanego dystansu społecznego, a ludzie nie używają masek, to duże ryzyko. Mimo tego, Trump zaprosił gości  m.in. na Święto Niepodległości i zorganizował uroczystość, na której przyjął partyjną nominację.

Teraz człowiek, który wirusa nazywał "żartem" sam przebywa w Wojskowym Instytucie Medycznym. Podano mu eksperymentalny lek. Lekarze zapewniają, że ma lekkie objawy zakażenia koronawirusem.

"Trump czuje się bardzo dobrze"

"W sobotni poranek prezydent USA Donald Trump czuje się bardzo dobrze" - powiedział na konferencji prasowej lekarz Białego Domu Sean Conley. Dodał, że zespół medyczny jest "bardzo zadowolony z postępu" leczenia prezydenta zakażonego koronawirusem. Poinformował również, że hospitalizacji nie wymaga pierwsza dama Melania Trump.

Conley dodał, że amerykański przywódca jest w dobrym nastroju i dużo pracuje. 

Tymczasem agencja AP, powołując się na anonimowe źródło zaznajomione ze stanem zdrowia amerykańskiego przywódcy, poinformowała, że przez ostatnią dobę niektóre objawy u prezydenta USA Donalda Trumpa były "bardzo niepokojące", ale jego stan poprawił się po przyjęciu do szpitala.

Czytaj więcej na ten temat>>>

Życzenia powrotu do zdrowia od światowych przywódców

Życzenia szybkiego powrotu do zdrowia przekazali Donaldowi Trumpowi między innymi przywódca Chin XI JINPING, kanclerz Niemiec Angela Merkel czy Andrzej Duda

Jestem przekonany, że prezydent dobrze przejdzie zakażenie - oświadczył brytyjski premier Boris Jonson, który sam w kwietniu z powodu Covid 19 spędził kilka dni w szpitalu. Też miał kłopoty z oddychaniem, i też nie podłączono go do respiratora.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Przed wylotem do szpitala Donald Trump nagrał krótkie wideo

Opracowanie: