Test na obecność koronawirusa i… piwo w oczekiwaniu na wynik oferuje jeden z barów w stolicy Danii. Ma to pomóc w ożywieniu biznesu, po miesiącach restrykcji związanych z pandemią. Klienci płacą równowartość ok. 25 dolarów, aby poddać się testowi w specjalnej kabinie.

Klienci jedno z barów w Kopenhadze płacą równowartość ok. 25 dolarów, aby poddać się testowi w specjalnej kabinie w Warpigs Brewpub. Po około półgodzinie, jeśli otrzymają negatywny wynik, są wpuszczani do środka.

Działa to w ramach duńskiego systemu "paszportów koronawirusowych", w którym ludzie mogą korzystać z aplikacji mobilnej lub zatwierdzonego przez rząd formularza, aby wykazać, że byli szczepieni, przeszli wcześniej zakażenie lub mieli negatywny wynik testu w ciągu ostatnich 72 godzin.

W ramach programu , który zaczął działać w zeszłą środę, pracownicy muzeów, barów, kawiarni i restauracji sprawdzają "status klientów" przed wpuszczeniem ich do środka.

Dania oferuje również darmowe testy przeciw Covid-19, ale klienci w barze powiedzieli, że płatne wersje, sprzedawane przez firmę Practio, pozwalają im uniknąć kolejek. Widzieliśmy kolejkę (w najbliższym centrum testowym) może na godzinę lub dwie stania - powiedział Nicolai Marteens, cytowany przez Reutera.