99-letni weteran Tom Moore z miejscowości Bedfordshire w Wielkiej Brytanii zebrał dwa miliony funtów na brytyjską służbę zdrowia. Senior, który do poruszania się potrzebuje balkoniku, postanowił przejść 100 okrążeń wokół swojego ogródka i zachęcić rodaków do wpłacania pieniędzy na jego zbiórkę. Internauci nie pozostali obojętni – podaje BBC.

Setne okrążenie 99-latkowi udało się ukończyć już w czwartek. Zaraz po tym przekazał, że ma nadzieje przejść kolejnych sto okrążeń. Już pierwsze setka wystarczyła jednak, by zebrać na brytyjską publiczną służbę zdrowia 2 miliony funtów (ok. 10 423 000 zł). Akcję weterana wsparło 100 tys. ludzi z całego świata.

Moore codziennie wykonywał 10 okrążeń, z których każde miało po 25 metrów. Udało mu się osiągnąć założony cel przed przypadającymi na koniec kwietnia setnymi urodzinami.

Senior zdecydował się zorganizować akcję pomocową, by podziękować "cudownym" pracownikom publicznej służby zdrowia, którzy pomogli mu, gdy walczył z rakiem, a później leczył złamane biodro.

Tak jak reszta kraju jestem zainspirowana tym, co osiągnął Tom Moore. Dziękujemy za natchnienie i bycie wzorem do naśladowania - powiedziała w rozmowie z BBC Ellie Orton, szefowa organizacji charytatywnej, której zostanie przekazana kwota zebrana podczas zbiórki.

Pieniądze zostaną wydane na pakiety dla pracowników służby zdrowia, wyposażenie pokoi, w których odpoczywają lekarze i pielęgniarki czy sprzęt, który umożliwi chorym na COVID-19 kontakt z rodziną.

Moore podczas II wojny światowej stacjonował m.in. w Indiach. Były żołnierz stwierdził, że dalej będzie spacerował po swoim ogrodzie i ma nadzieję na kolejne datki. Przekazał też Brytyjczykom ważną wiadomość: Pamiętajcie, w końcu sytuacja się poprawi.


ZOBACZ RÓWNIEŻ: 
Everest w domu. 53-latek „wspiął” się na wysokość 8848 m wchodząc po schodach