"Nie musimy się Niemców bać. Wygraliśmy u siebie 2:0, u nich przegraliśmy 1:3, więc ten bilans jest na zero" - tak Grzegorz Lato komentuje w rozmowie z dziennikarzem RMF FM Maciejem Jermakowem wyniki losowania grup Euro 2016. Biało-czerwoni zmierzą się w grupie C z Niemcami, Irlandią Północną i Ukrainą.

Puchar, który trafi w ręce triumfatorów Euro 2016, i ekran, na którym wyświetlono składy wszystkich grup /YOAN VALAT /PAP/EPA

Tak naprawdę nie jest ważne, z kim zagramy. Jak chcemy coś osiągnąć, to trzeba i tak wygrać ze wszystkimi. W 2012 roku też trafiliśmy do niby idealnej grupy... - mówi były prezes PZPN, wspominając rozegrany w Polsce i na Ukrainie turniej Euro 2012. Wtedy nasza kadra spotkała się w grupie z Grekami, Rosjanami i Czechami i nie wywalczyła awansu do fazy pucharowej.

Euro 2016. Boniek: Po takim losowaniu można powiedzieć jedno: do boju!

"Czy można być umiarkowanym optymistą? Tak, ale ja zawsze nim jestem. Po takim losowaniu można powiedzieć jedno: do boju!" – tak Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej skomentował wyniki losowania grup mistrzostw Europy 2016 we Francji. Biało-czerwoni byli losowani z... czytaj więcej

Ta grupa jest niezła, tylko że oczywiście nie można żadnego przeciwnika zlekceważyć. Bardzo ważny będzie pierwszy mecz z Irlandczykami. Zresztą każde spotkanie trzeba będzie traktować jak pojedynek o życie - podkreśla Lato.

Przy okazji były znakomity piłkarz nie szczędzi drużynie Adama Nawałki pochwał. Ja z optymizmem patrzę na nasz zespół. Krystalizuje się fajny skład. Mądrą politykę prowadzi trener Nawałka, do kadry "wpychają" się młodzi zawodnicy, którzy mają szansę wyjść na Euro w pierwszej jedenastce - podsumowuje.

Pierwszy mecz turnieju we Francji biało-czerwoni rozegrają 12 czerwca w Nicei, a ich przeciwnikiem będzie reprezentacja Irlandii Północnej. Pierwszy gwizdek całego turnieju usłyszymy dwa dni wcześniej - w meczu otwarcia zagrają ekipy Francji i Rumunii. Wielki finał - 10 lipca na Stade de France w St.Denis na przedmieściach Paryża.

12 czerwca:

Polska - Irlandia Płn. (Nicea, godzina18:00)
Niemcy - Ukraina (Lille, godzina 21:00)

16 czerwca:

Ukraina - Irlandia Płn. (Lyon, godzina 18:00)
Niemcy - Polska (St. Denis, godzina 21:00)

21 czerwca:

Ukraina - Polska (Marsylia, godzina 18:00)
Irlandia Płn. - Niemcy (Paryż, godzina 18:00)

(edbie)