We Wrocławiu zatrzymał się w piątek trzynastego choinkowy konwój RMF FM: w drugim dniu tegorocznej odsłony naszej przedświątecznej akcji "Choinki pod choinkę" tysiąc zielonych, pachnących świerków rozdaliśmy właśnie mieszkańcom stolicy Dolnego Śląska! Choć umówiliśmy się z Wami na pl. Solnym na godzinę 11:00, to pierwsi fani choinek od RMF FM ustawili się tam w kolejce już po 05:00 rano!

Jak co roku w rozdawaniu choinek Słuchaczom RMF FM pomagają nam gwiazdy. Dziś towarzyszył nam Mesajah.


... dzień wcześniej w Katowicach towarzyszyła nam Cleo.W innych miastach dołączą do nas m.in. Natalia Szroeder, Sarsa, Enej, Mateusz Ziółko, Sylwia Grzeszczak, Lanberry i Roksana Węgiel!

W sumie nasz choinkowy konwój odwiedzi przed świętami 12 miast w całym kraju: Wielki Finał akcji zaplanowaliśmy 23 grudnia w Krakowie. 

Sprawdź, kiedy odwiedzimy Twoje miasto!

Tradycyjnie zapraszamy Was na świąteczne karaoke

Tradycyjnym elementem naszej choinkowej akcji jest Kolędowe Karaoke! Nie tylko gwiazdy, ale również Słuchacze RMF FM mają okazję do zaprezentowania szerokiej publiczności swojego muzycznego talentu - i wejścia w świąteczny nastrój.

W każdym z 12 miast specjalne jury wybiera jedno świąteczne wykonanie, a spośród wyróżnionych w ten sposób nagrań Wy wybierzecie - w specjalnym głosowaniu, które rozpocznie się 23 grudnia - utwór, który otworzy Wigilijny Wieczór Kolęd na antenie RMF FM!

W Katowicach wśród tysięcy naszych Słuchaczy pojawili się na pl. Lecha i Marii Kaczyńskich również członkowie Zespołu Pieśni i Tańca "Małe Zagłębie", którzy zaśpiewali tradycyjną pastorałkę "Jam jest dudka". Właśnie to wykonanie wyróżniliśmy - zobaczcie!


We Wrocławiu z kolei nasze serca podbił pan Bogdan, który - jak nam zdradził - liczy sobie już 86 wiosen! Pan Bogdan zaśpiewał "Przybieżeli do Betlejem": zobaczcie to wyjątkowe wykonanie!

Ustanowiliśmy kolejny rekord Guinnessa!

Przypomnijmy również, że w tym roku początek naszej choinkowej akcji był absolutnie wyjątkowy: połączyliśmy go z biciem kolejnego rekordu Guinnessa. "Last Christmas" zespołu Wham to zdecydowanie największy świąteczny przebój - i dlatego zaśpiewaliśmy go razem z Wami, by pobić rekord świata!

Próbę pobicia rekordu zobaczycie w naszej relacji na żywo:

Udało się!

Ten świąteczny rekord to kolejna tego typu inicjatywa RMF FM.

Zaczęło się 24 sierpnia 2017 roku na krakowskim Rynku: wtedy to 1804 osoby utrzymały w powietrzu piłkę do siatkówki przez co najmniej 10 sekund. Pobity przez nas wówczas rekord został wpisany do Guinness World Records!

14 czerwca 2018 roku postanowiliśmy z kolei zawalczyć o rekord w jednoczesnym podbijaniu piłki futbolowej. Ponad 1407 osób "kapkowało" piłkę przez minimum 10 sekund.

A 24 czerwca 2019 roku ustanowiliśmy nowy rekord Guinnessa w przytulaniu się do Białego Misia! Razem z Margaret, Eweliną Lisowską, Antkiem Smykiewiczem, Staszkiem Karpiel-Bułecką - i oczywiście Białym Misiem - dokonaliśmy tego w Zakopanem.

Opracowanie: