Były bramkarz reprezentacji Holandii trafił do szpitala podczas wakacji w Chorwacji.
"Edwin van der Sar miał wylew krwi do mózgu. Przebywa na intensywnej terapii. Jego stan jest stabilny" - poinformował w komunikacie Ajax Amsterdam. Nie podano na razie bliższych szczegółów.
52-letni van der Sar pracował ostatnio jako dyrektor generalny w Ajaksie, ale pożegnał się ze stanowiskiem pod koniec minionego sezonu.
Były reprezentant Holandii ma na swoim koncie 130 występów w barwach narodowych. W karierze klubowej reprezentował: Ajax, Juventus, Fulham i Manchester United.
Z Ajaksem i Manchesterem United van der Sar triumfował w Lidze Mistrzów. Wielokrotnie zdobył mistrzostwo Holandii i Anglii.
W 2009 roku żona piłkarza, Annemarie, przeszła wylew, jej stan był ciężki. Wróciła do zdrowia.