RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Legendarny holenderski bramkarz Edwin van der Sar miał wylew

Autor: Publikacja: Piątek, 7 lipca (19:07) Aktualizacja: Wtorek, 18 lipca (19:00)

Fatalne wieści w sprawie legendy holenderskiej piłki. Edwin van der Sar, były bramkarz m.in. Ajaksu Amsterdam i Manchesteru United, doznał wylewu krwi do mózgu.

Były bramkarz reprezentacji Holandii trafił do szpitala podczas wakacji w Chorwacji.

"Edwin van der Sar miał wylew krwi do mózgu. Przebywa na intensywnej terapii. Jego stan jest stabilny" - poinformował w komunikacie Ajax Amsterdam. Nie podano na razie bliższych szczegółów.

52-letni van der Sar pracował ostatnio jako dyrektor generalny w Ajaksie, ale pożegnał się ze stanowiskiem pod koniec minionego sezonu.

Były reprezentant Holandii ma na swoim koncie 130 występów w barwach narodowych. W karierze klubowej reprezentował: Ajax, Juventus, Fulham i Manchester United.

Z Ajaksem i Manchesterem United van der Sar triumfował w Lidze Mistrzów. Wielokrotnie zdobył mistrzostwo Holandii i Anglii. 

W 2009 roku żona piłkarza, Annemarie, przeszła wylew, jej stan był ciężki. Wróciła do zdrowia.

Źródło: RMF24
Dalsza część artykułu pod materiałem video: