RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Somalijscy piraci uwolnili belgijską jednostkę

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Somalijscy piraci uwolnili uprowadzony w kwietniu w Zatoce Adeńskiej belgijski statek "Pompei" wraz z załogą. Załoga zwolnionego statku czuje się dobrze. Nie podano, jakiej wysokości okup zapłacił porywaczom belgijski armator.

Statek "Pompei" został uprowadzony 18 kwietnia. Znajdował się w drodze na Seszele. W skład załogi wchodziło 2 Belgów, 4 Chorwatów, Holender i trzech Filipińczyków.

Na początku tygodnia za uwolnienie przez piratów holenderskiego statku z ukraińską załogą "Marathon" armator zapłacił okup w wysokości 1,3 mln dolarów. W rękach piratów nadal znajduje się kilkadziesiąt jednostek, zatrzymanych w ostatnich miesiącach na wodach u wybrzeży Somalii.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: